Wigry - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)

piłka nożna / Suwałki 2008-08-09 18:07:57

Wigry Suwałki pokonały na własnym boisku Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 w meczu 4. kolejki II ligi. Jedyną bramkę meczu, która jak się okazała była na wagę 3 punktów, zdobył w 30. minucie spotkania Kamil Lauryn.

Wigry od początku spotkania przeważały na boisku. W 5. minucie meczu po rajdzie Makuszewskiego prawa stroną i dośrodkowaniu, niebezpieczeństwo zażegnali w ostatniej chwili obrońcy Sokoła. Później do dobrej sytuacji mógł dojść Świerzbiński ale minął się z piłką. Pierwszy groźny strzał goście oddali w 23. minucie. Golański uderzał na bramkę gospodarzy ale bez większego zagrożenia. Zaraz potem akcja przeniosła się na druga stronę boiska, na strzał z dystansu zdecydował się Ołowniuk, ale Arkadiusz Sima, mimo że z problemami to wybronił uderzenie piłkarza z Suwałk. Wigry dopiły swego po pół godzinie gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony aktywnego na skrzydle Makuszewskiego, piłkę na około 18 metrze przejął Kamil Lauryn i ładnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gości. Przed przerwą po rzucie rożnym wykonywanym przez Makuszewskiego strzał głową oddał Danielczyk, po którym piłka znalazła drogę do bramki Sokoła, jednak arbiter prowadzący to spotkanie uznał, iż gracz Wigier faulował, więc gospodarze do szatni schodzą jak na razie z jedno bramkową zaliczką.

Po przerwie lepiej zaczęli się prezentować przyjezdni, którym coraz częściej wychodziły składne akcje, po których stojący w bramce Wigier Masłowski miał sporo pracy. Widząc co się dzieje na boisku szkoleniowiec Wigier przeprowadził zmiany w składzie. Najpierw strzelca bramki zmienił Nowak, a później Danilczyka zastąpił Drągowski. W 75. minucie na boisko wszedł Łukasz Stasiak, który zastąpił Wierzbińskiego i od razu wniósł sporo ożywienia. Po kilkudziesięciu sekundach przebywania na boisku posłał piłkę na bramkę rywali, jednak ta trafiła w poprzeczkę i nadal było tylko 1:0. Taki, korzystny wynik dla gospodarzy utrzymał się już do końca spotkania. Wigry po raz kolejny zdobyły na własnym boisku komplet punktów i po 4 kolejkach mają na swoim koncie 7 „oczek” w ligowej tabeli.

Składy:

Wigry: Masłowski, Lauryn (55 Nowak), Bucholc, Świerzbiński (75 Stasiak), Rynkiewicz, Matuszewski, Bajko, Danilczyk (65 Dragowski), Niewulis, Rogoziński, Ołowniuk

Sokół: Sima, Golański, Turek, Brodecki, Gajewski, Świętosławski, Nieścior (65 Grącki) , Ziółkowski, Obi, Olejniczak, Hoderko.

Widzów: ok 700