Ekstraklasa: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:1

piłka nożna / Gdynia 2008-08-10 21:05:48

Ekstraklasa po kilkutygodniowej serii niejasnych decyzji w końcu wystartowała i  białostoccy piłkarze walczyli w Gdyni o punkty z tamtejszą Arką. Po zaciętym spotkaniu podopieczni trenera Probierza wywieźli znad morza jeden punkt.

Od pierwszych minut widać było, że żadna z drużyn nie odpuści przeciwnikowi, przez co sędzia co chwile odgwizdywał przewinienia. Częściej faulowali gospodarze, jednak stałe fragmenty gry nie przyniosły żadnych efektów. Po upływie 15 minut niewielką przewagę osiągnęła Arka, szczególnie niebezpieczny pod bramką Piotra Lecha był Bartosz Ława, którego strzały były minimalnie niecelne. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie i licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Gdyni do przerwy nie obejrzeli żadnej bramki.

Po zmianie stron do ataku wzięli się na poważnie gospodarze i po rzucie rożnym w 51 minucie, niepilnowany w polu karnym Jagiellonii znalazł się Dariusz Żuraw, który strzałem głową nie dał szans Lechowi, wyprowadzając Arkę na prowadzenie. Strata bramki przebudziła „żółto-czerwonych”, przeszli oni do ofensywy, lecz ataki były bezowocne aż do 72 minuty, gdy bramkę na 1:1 zdobył Brazylijczyk występujący w białostockiej drużynie, Everton Antonio Pereira. Po rajdzie skrzydłem Roberta Szczota, piłkę z dośrodkowania za krótko wybili obrońcy z Gdyni i pomocnik Jagiellonii strzałem zza pola karnego, pokonał Roberta Witkowskiego. Do ostatniego gwizdka arbitra to gospodarze głownie stwarzały kolejne okazje, lecz wynik już nie uległ zmianie.

Białostoczanie bardzo szczęśliwie zremisowali w Gdyni. Miejscowi piłkarze byli przez większą część spotkania, byli stroną przeważającą, a Jagiellonia przez 90 minut oddała tylko jeden strzał. Podział punktów można zatem uznać za bardzo korzystny rezultat.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)