KS Puszcza Hajnówka - Iskra Narew 2:1 (0:0)

piłka nożna / Hajnówka 2008-08-10 21:27:37

Derby powiatu hajnowskiego, po niezwykle zaciętym spotkaniu, zakończyły się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

W pierwszej połowie gra toczyła się przeważnie w środku pola i żadna z drużyn długo nie mogła stworzyć sobie sytuacji bramkowej. Pierwsza groźnie zaatakowała Iskra, ale po strzale z linii pola karnego, piłka o centymetry minęła bramkę Puszczy. Hajnowianie wzięli do siebie ostrzeżenie gości i przenieśli ciężar gry na ich połowę.

Z upływem czasu u zawodników z Narwi widać było braki w przygotowaniu kondycyjnym, przez co ich akcje w defensywie często były bardzo brutalne. Puszcza stworzyła sobie przed przerwą dwie sytuacje, ale strzały Banasiuka i Kicela minęły nieznacznie światło bramki przyjezdnych.

Druga połowa zaczęła się od tragicznego błędu stopera Puszczy, który pozwolił sobie odebrać piłkę tuż przed własnym polem karnym. Z prezentu skorzystał Marek Ostaszewski, który wygrał pojedynek sam na sam z Różyckim. Utrata gola podziałała na hajnowian mobilizująco, jednak ataki Puszczy długo nie przynosiły skutku. Około 60 minuty, kolejny brutalny faul popełnił Piotr Ostaszewski i z powodu otrzymania dwóch żółtych kartoników musiał opuścić boisko. Puszcza wykorzystała możliwość gry w przewadze i po kilkunastu minutach doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie Macieja Samosiuka okazało się na tyle szczęśliwe, że piłka mijając kolejno zawodników obu drużyn, wpadła tuż przy słupku bramki Iskry. Minutę później powinno być 2:1 dla gospodarzy, ale w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił Kicel. Napastnik Puszczy nie pomylił się już kilka minut później, kiedy to, po koronkowej akcji całego zespołu, ładnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Puszcza: Różycki – Stępkowski, Perestret (Samosiuk Ł), Jaruga, Pietroczuk, Sakowski (Jendras) Banasiuk (Stefański), Sawczyński, Szulc (Szpakowicz), Kicel, Samosiuk M.