Warmia odpadła z Pucharu Polski

piłka nożna / Łęczna 2008-08-13 18:54:33

W rundzie wstępnej Pucharu Polski, grajewianom o awans do kolejnej fazy przyszło walczyć w Łęcznej, z tamtejszym Górnikiem. Gospodarze z kompletem punktów po dwóch meczach zajmują wysoką pozycję w pierwszej lidze i jak przystało na faworyta spotkani, nie zawiedli swoich sympatyków pokonując trzecioligową Warmię 2:0.

Mecz od pierwszych minut nie układał się według planów piłkarzy Warmii i  już w 7 minucie Paweł Buzała wpisał się na listę strzelców. Pomocnik gospodarzy wykorzystał niedokładność w obronie i strzałem z linii pola karnego pokonał golkipiera grajewian. Przewaga Górnika w pierwszej połowie nie podlegała wątpliwości, przez co Gieniusz  co chwila był zmuszany do interwencji. Gdyby piłkarze z Łęcznej byli skuteczniejsi wynik już do przerwy byłby znacznie wyższy. Ataki Warmii ograniczały się do pojedyńczych szans, lecz dwa strzały Arciucha oraz po jednym Strzelińskiego i Tuzinowskiego nie znalazły drogi do bramki gospodarzy.

Po przerwie spotkanie wyrónało się. Kolejne sytuacje stwarzali zarówno gospodarze jak i grajewianie. Na wyróżnienie zasługuję strzał Górskiego z ponad 30 metrów, po którym piłka o centymetry minęła słupe bramki Żukowskiego. Warmia grała lepiej, lecz bramkę zdobył Górnik. Na dwie minuty przed koncem, bramkę na 2:0 zdobył po dośrodkowaniu Grzegorz Szymanek.

Porażka Podlasian spowodował koniec ich przygody z Pucharem Polski. Niekwestionowanym faworytem pojedynku byli łęcznianie, a wynik odzwierciedla różnicę klas dzielącą drużyny. W kolejnej rundzie Górnik spotka się z Turem Turek.

Górnik Łęczna - Warmia Grajewo 2:0 (1:0)
Bugała 7', Szymanek 90'
Żółta kartka: Głowacki -

Górnik: Żukowski - Głowacki, Rafalski, Stefaniuk, Jędrzejuk - Stachyra (84 Kosiec), Sołdecki (46 Flis), Bugała, Michalak - Nakoulma (63 Wójcik), Szymanek

Warmia: Gieniusz - Tuzinowski (90 Ostaszewski), Piłatowski, Dańko, Kowalko, Strzeliński, Gosk, Mirva (46 Górski), Lewosz, Arciuch (86 Dulgis), Kozikowski