Supraślanka - Lechia II Gdańsk 1:2

piłka nożna / Supraśl 2008-08-13 19:27:19

Piłkarze III-ligowej Supraślanki przegrali na własnym boisku z rezerwami Lechii Gdańsk 1:2 w spotkaniu rundy eliminacyjnej Pucharu Polski. Taki wynik sprawia, że w kolejnej fazie rozgrywek wystąpią "Biało-zieloni".

Porażka Podlasian spowodował koniec ich przygody z Pucharem Polski. W pierwszej zasadniczej rundzie Lechia II Gdańsk spotka się u siebie z I-ligowym Zniczem Pruszków.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił w 45 minucie prawy obrońca Lechii, Janusz Weber i do przerwy Biało-Zieloni prowadzili 1:0. W drugiej części gry zespół Supraślanki wyrównał na 1:1. Przyjezdni walczyli do końca i w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięską bramkę. Po podaniu Łukasza Pietronia Tomasz Bobrowski dał gościom zwycięstwo i awans do następnej rundy Pucharu Polski.

Supraślanka Supraśl - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - J. Weber[45], 1:1 - A. Grzegorczyk [75'],1:2 - T. Bobrowski [91]

Supraślanka: Majewski – Tupalski (46' Korzątkowski), Walukiewicz, Lorenc - Citko, Waluk, Kisiel (70' Lange), Bernatowicz, Czykier - Szpakowski, Grzegorczyk.

Lechia II: Małkowski - Weber, Krysiński, Zakrzewski, Osłowski - Pietroń (90' Kowalkowski), Wojtkiewicz, Kośnikowski, Tofil (60' Bobrowski), Szuprytowski - Łuczak (46' Gacek)