III liga: Start Działdowo - Sokół Sokółka 2:1

piłka nożna / Działdowo 2008-08-16 19:00:05

Sokół Sokółka odniósł kolejną porażkę w tym sezonie. Po dość pechowej przegranej na własnym stadionie z Warmią tym razem podopieczni trenera Mirosława Dymka ulegli na wyjeździe Startowi Działdowo 2:1. Jedyną bramkę dla sokólczan zdobył Robert Sokół.

Mecz był toczony w trudnych warunkach atmosferycznych. Przez większość spotkania padał deszcz co utrudniało dokładne rozgrywanie piłki dla zawodników obu zespołów. Goście szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Roberta Sokoła, po którego strzale piłka znalazła drogę do bramki w 5. minucie spotkania. Ambitnie grający gospodarze szybko rzucili się do ataków, by zdobyć wyrównującą bramkę, jednak sztuka ta nie udała im się w pierwszej połowie, mimo kilku niezłych okazji ( min. po jednej z nich futbolów ka trafiła w słupek).

Początek drugiej połowy to dominacja gospodarzy. W 51. minucie wykonywali oni rzut wolny. Po strzale jednego z graczy Startu piłkę sparował przed siebie Łukash, ale w polu karnym dobrze ustawił się napastnik gospodarzy Falencki. który z najbliższej odległości dobił piłkę z najbliższej odległości i ta znalazła się w bramce. Minęło kilkadziesiąt sekund aiFalencki stał się bohaterem spotkania. Oddał piękny strzał pod poprzeczkę bramki sokólczan i było 2:1. Od tej pory to goście rzucili się do ataków, lecz nie przyniosły one już skutku w postaci gola. Pod koniec spotkania bramkę zdobyli gospodarze, ale arbiter jej nie uznał.

Sokół, typowany przez wielu przed sezonem jako zespół, który powalczy o miejsca w pierwszej szóstce po dwóch spotkaniach ma zerowy dorobek punktowy. Takiego słabego startu rozgrywek chyba mało kto się w tym klubie spodziewał, więc teraz z pewnością najbliższe spotkania piłkarze Sokoła Sokółka będą musieli rozstrzygać na własną korzyść.

Start Działdowo - Sokół Sokółka 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1
- R. Sokół [5], 1:1 - P. Falencki [51], 2:1 - R. Falencki [52]
Żółte kartki:
P. Orzechowski (Start) - R. Kabelis, A. Łomako (Sokół)

Start: R. Madej - P. Orzechowski, Ł. Łukaszewski (46. P. Wernik), K. Pieckowski, K. Chrzanowski, D. Orzechowski (79. A. Piotrkowski), S. Łukaszewski, T. Chądzyński, M. Tomczak (87.P. Czarnecki), D. Karski (71. S. Chrzanowski), P. Falencki.

Sokół: A. Łukash - R. Kabelis (64. A. Greś) , N. Toczydłowski, K. Biernacki, P. Charyło, D. Giełda (57. K. Sipko), A. Łomako, K. Wojtkielewicz, K. Doroszczyk (85. P. Dzienisowicz), P. Gejdel (79. M. Tochwin), R. Sokół.