III liga: Sparta Augustów - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

piłka nożna / Augustów 2008-08-16 19:43:22

Nie udało się Sparcie zdobyć choćby jednego punktu w meczu z liderującą w tabeli Olimpią Elbląg. Augustowianie ulegli na własnym boisku "Żółto-niebieskim" 0:2. Bramki dla gości zdobyli Piotr Trafarski i Wojciech Kitowski.

Już na kilka dni przed spotkanie budziło spore zainteresowanie w grodzie nad Nettą. Gospodarze nie byli faworytem tego spotkania, mimo iż w poprzedniej kolejce sprawili małą niespodziankę urywjąc jeden punkt Olimpii na jej terenie. Rywale jednak dokonali czegoś bardziej spektakularnego. W derbach Elbląga wręcz zmietli Concordię rozbijając ją aż 7:0. Swoją wyższość Olimpia pokazała również w Augustowie. Na pierwszego gola czekała do 40. minuty. Wtedy to na prowadzenie 1:0 gości wyprowadził Piotr Trafarski. W drugiej połowie mimo, że gospodarze grali ambitnie to gola zdobyli ponownie przyjezdni. W 64. minucie piłkę w siatce umieścił Piotr Kitowski i stało się jasne, że Sparta raczej dziś punktów nie zdobędzie. Goście ostatecznie utrzymali dwubramkowe prowadzenie i zachowali pozycję lidera w tabeli III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Sparta Augustów - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Trafarski [40], 0:2 - Kitowski [64]