Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:3

piłka nożna / Białystok 2008-08-17 19:10:13

Po wysokim zwycięstwie w Pucharze UEFA rozpędzona lokomotywa z Poznania rozjechała białostoczan. Dla podopiecznych trenera Probierza było to jedenasty mecz bez zwycięstwa.

Piłkarze białostockiej Jagiellonii rozpoczęli spotkanie przeciwko poznaniakom w dość eksperymentalnym składzie. W pierwszej jedenastce zamiast Mariusza Dzienisa wybiegł Jacek Falkowski. W ataku od pierwszych minut szansę otrzymał  także młody napastnik Michał Fidziukiewicz. W początkowej fazie spotkanie gospodarze grali bez respektu dla rywali, częściej utrzymując się przy piłce . Atakom „żółto-czerwonym” brakowało jednak ostatniego podania. Po bramką strzeżona przez Piotra Lecha robiło się gorąco, gdy do piłki dochodził Robert Lewandowski. Poza pojedynczymi atakami, gospodarze przerywali próby Lechitów w środkowej części placu gry. W 21 minucie gry po dośrodkowaniu Norambueny, piłka po strzale Jacka Falkowskiego zmierzała w okienko bramki, jednak Krzysztof Kotorowski zdołał odbić strzał. Chwilę później golkiper gości obronił strzał Arifovicia. Gra białostoczan wyglądała dobrze do 25 minuty, gdy stoper „Kolejorza” najszybciej zorientował się w zamieszaniu pod bramką gospodarzy i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.  Na 7 minut przed przerwą niewidoczny dotąd Piotr Reiss wbiegł z piłką w pole karne Jagiellonii, jeden z białostoczan przy próbie wślizgu zahaczył poznańskiego napastnika i arbiter bez wahania wskazał na „wapno”.  Rzut karny pewnie wykorzystał Stilić i było już 0:2. Chwilę później goście mogli strzelić kolejna bramkę, jednak strzelił minimalnie za wysoko.

Po zmianie stron przewagę uzyskał Lech, a sytuacje bramkowe gospodarzy ograniczały się do dośrodkowań z rzutów wolnych, z których w większości przypadków nic nie wynikało. W 76 minucie gry sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym gości, jednak i ta okazja została zmarnowana. Chwilę później po rzucie rożnym piłkę głową do własnej bramki wpakował Brazylijczyk Everton. Na dziesięć minut przed końcem gry było pewne, że „Kolejorz” zdobędzie pierwsze punkty w sezonie. Goście kontrolując sytuację na boisku wyczekiwali ostatniego gwizdka.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:3 (0:2)
Arboleda 25’, Stlić 38’(k), Everton 80’(sam.)
Żółte kartki: Hermes, Arifović - Stlić

Jagiellonia: Lech - Łatka, Stano, Skerla, Norambuena - Falkowski (84’Matuszek), Everton, Hermes, Jarecki (46’Tumicz) - Fidziukiewicz (63’Kojasevic), Arifović

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko, Injac, Bandrowski, Stilić(87.Cueto) - Lewandowski (81.Wilk), Reiss (65.Rengifo)

Sędziował : Mirosław Górecki

Widzów: 6500 (w tym ok. 300 z Poznania)