Wyniki 3. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej

piłka nożna 2008-08-20 20:22:04

W środowych spotkaniach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej padło wiele ciekawych rezultatów, które prezentujemy poniżej.

MKS Mielnik pokonał w derbach regionu Cresovię Siemiatycze 2:0 po bramkach Łukasza Pawluczuka i Wojciecha Jarzynki. Start Działdowo wysoko...zremisował z Huraganem Morąg 3:3, chociaż do 30. minuty działdowianie prowadzili 2:0. Morążanie zmobilizowali się na tyle, że zdołali odrobić dwubramkową stratę jeszcze w pierwszej połowie. Olimpia Zambrów z ogromnym trudem pokonała Vęgorię Węgorzewo po bramce zdobytej przez Mariusza Piszczatowskiego w doliczonym czasie gry drugiej połowy po błędzie bramkarza rywali. Trafienie Piszczatowskiego dało Olimpii pierwsze zwycięstwo, a także była to pierwsza bramka zambrowian w tym sezonie.

Do niespodzianek zaliczyć można rozmiary porażki mistrza IV ligi podlaskiej z poprzedniego sezonu - Supraślanki Supraśl w starciu z Olimpią Elbląg, która bezproblemowo pokonała drużynę z Supraśla 5:0. Jakby tego było mało wicemistrz IV ligi podlaskiej także uległ ekipie z województwa warmińsko-mazurskiego. Sokół Sokółka przegrał na własnym terenie z Czarnymi Olecko 0:1 po bramce samobójczej Dariusza Giełdy w 41. minucie.

Dwa spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami, Orzeł Kolno podzielił się punktami z Warmią Grajewo, a Mrągovia Mrągowo z Concordią Elbląg. Konfrontacja Pogoni Łapy ze Spartą Augustów przełożona została na 10 września ze względu na remont stadionu w Łapach.