Twardowski i Wysocki bez medalu

sporty wodne / Pekin 2008-08-23 10:44:57

Kajakarzom Sparty Augustów nie powiódł się start na Igrzyskach. Ostatnią szansą na medal był dzisiejszy finał C-2 na dystansie 500 metrów. W wyścigu para z Augustowa zajęła z czasem 1:31'869 ósme miejsce i tym samym z Pekinu wrócą bez medalu.

We wczorajszych występach Edyta Dzieniszewska w finale C-4 zajęła wraz z koleżankami czwartą pozycję przegrywając brązowy medal o zaledwie 48 setnych sekundy, natomiast Marek Marek Twardowski i Adam Wysocki wraz z kolegami w C-4 mężczyzn na dystansie 1000 metrów zajęła 6 pozycję. We czwartek natomiast Marek Twardowski nie dostał się do finału C-1 na 500 metrów.

Dziś w ostatniej szansie medalowe, kajakarzom Sparty po raz kolejny się nie powiodło. W finale dwójek zajęli dopiero 8 pozycję. Jak już pisaliśmy start pary Twardowski/Wysocki wymusiła kontuzja innego z polskich kajakarzy Tomasza Madelskiego. Start w Pekienie był pierwszym do dwóch lat wspólnym występem augustowian.