II liga: Wigry Suwałki - Przebój Wolbrom 3:0 (0:0)

piłka nożna / Suwałki 2008-08-23 18:43:47

Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku w meczu VI kolejki II ligi z Przebojem Wolbrom 3:0. Autorami bramek, zdobytych wszystkich w drugiej części spotkania zostali Sebastian Świerzbiński oraz Łukasz Stasiak, który zanotował dwa trafienia.

Dzisiejszy mecz był w całości poświęcony zmarłemu w wypadku samochodowym piłkarzowi Wigier - Rafałowi Trockiemu. Cały dochód z dzisiejszego spotkania został przekazany żonie zmarłego zawodnika. O graczu swojego klubu pamiętali także kibice suwalskiej drużyny. Większość z nich przyszła na mecz ubrana na czarno, także przygotowali transparent, na którym widniał napis: "Śp. Rafał - na zawsze w naszych sercach"

Mecz rozpoczęli lepiej goście. To zespół Przeboju Wolbrom stwarzał sobie sytuację strzeleckie i częściej przebywał na połowie rywala. Dobre sytuacje w pierwszej połowie mieli Andrzej Mielec i Wojciech Ankowski, jednak za sprawą bramkarza z Zespołu z Suwałk nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Najlepsza sytuację do zdobycia bramki przyjezdni mieli w 36. minucie spotkania. Na bramkę Masłowskiego uderzył Piotr Tomasik, lecz piłką odbiła się od słupka. Przez całe pierwsze 45 minut „Niebiesko-biali” nie stworzyli sobie praktycznie żadnej dobrej okazji do zdobycia gola.

Na drugą połowę piłkarze z Suwałk wyszli odmienieni. Od razu ich gra wyglądała o wiele lepiej, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 58. minucie spotkania po dośrodkowaniu Piotra Rybkiewicza gola dla gospodarzy zdobył Sebastian Wierzbiński, które swoje trafienie zadedykował zmarłemu koledze z zespołu. Chwilę później zdobywca gola opuścił plac gry, a na jego miejscu pojawił się Łukasz Stasiak. Bardzo aktywny na boisku był Rybkiewicz, który wykonywał w drugiej części gry rzuty rożne i wolne, które sprawiały sporo kłopotów defensorom zespołu gości. Dobrze radzący sobie na placu gry Stasiak znalazł się w 77. minucie w dobrej pozycji strzeleckiej i zdobył kolejną bramkę dla gospodarzy. Można rzec, że szkoleniowiec Wigier miał „ trenerskiego nosa” wpuszczając swojego napastnika na plac gry, gdyż ten sam zawodnik zdobył swoją druga bramkę w tym spotkaniu w 84. minucie i suwalczanie prowadzili już 3:0 i takim wynikiem zakończył się ten pojedynek..

Wigry Suwałki – Przebój Wolbrom 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 –
Świerzbiński [58], 2:0 – Stasiak [77], 3:0 – Stasiak [84]

Wigry: Masłowski - Bucholc, Drągowski (46' Niewulis), Rogoziński, Bajko, Makuszewski, Danilczyk, Rybkiewicz, Lauryn (89' Nowak), Ołowniuk, Świerzbiński (61' Stasiak).

Przebój: Palczewski - Stemplewski, Jurczyk, Kiczyński (58' Wdowik), Tomasik, A. Mielec, Rak, Ankowski, Marcin Siodlarz (70' Duda), Mateusz Siedlarz, D. Mielec.

Sędziowie: Frankowski (Toruń).

Widzów: 1000.