Niedzielne spotkania III ligi

piłka nożna 2008-08-25 00:45:54

W niedzielę trzecioligowcy w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej rywalizowali ze sobą w trzech zaplanowanych na ten dzień spotkaniach.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Supraślanka Supraśl podejmowała na własnym boisku Pogoń Łapy. Gospodarze już w 14. minucie zmarnowali doskonałą okazję do zdobycia bramki, zawodnikowi Supraślanki nie udało się pokonać z jedenastu metrów Adama Ciulkina. Supraślanka Supraśl przez większość spotkania grała w osłabieniu, gdyż w 23. minucie z boiska wyleciał Karol Lorenc, a w 58. Wojciech Szpakowski. Dziesięć minut później, mimo podwójnego osłabienia supraślanie objęli prowadzenie za sprawą Muczyńskiego, który wykorzystał podyktowaną jedenastkę. Swoją szansę z jedenastu metrów mieli również gracze z Łap, jednak w 76. minucie prosto w bramkarza gospodarzy trafił Sławomir Lewicki. Supraślance prowadzenie udało się utrzymać do końca meczu, a zwycięstwo było ich pierwszym w tym sezonie.

Supraślanka Supraśl - Pogoń Łapy 1:0 (0:0)
Muczyński 68' (k).

Planowane zwycięstwo w Węgorzewie odniosła Olimpia Elbląg po raz kolejny udowadniając, że będzie nadawała ton tegorocznym rozgrywkom. Po 4. kolejce Olimpia Elbląg z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramek 19:1 jest liderem, Vęgoria bez zdobyczy punktowej i ze stosunkiem bramek 1:11 okupuje ostatnią lokatę. Co ciekawe trafienie Vęgorii było dla nich pierwszym w tym sezonie, a dla "Olimpijczyków" pierwszą straconą bramką.

Vęgoria Węgorzewo - Olimpia Elbląg 1:5 (0:4)
Bramki: Ostrowski 84' - Styś 29', 45', Biegański 41', 56', Trafarski 43'.

W trzeciej dzisiejszej konfrontacji Czarni Olecko pokonali przed własną publicznością 3:0 Orła Kolno. Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy przeprowadzali więcej ciekawych akcji. W jednej groźnej sytuacji stworzonej przez gości znakomicie interweniował bramkarz Czarnych, natomiast w 38. minucie bramkę dla gospodarzy strzałem zza linii pola karnego zdobył Kamil Szarnecki. W drugiej połowie za ciosem poszli gracze z Olecka, którzy zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza z Kolna, strzelcami kolejnych bramek okazali się Jarmołowicz i Onofryjuk. Czarni po tym zwycięstwie zajmują 3. pozycję w ligowej tabeli za Olimpią Elbląg i MKS-em Mielnik, Orzeł jest szósty.

Czarni Olecko - Orzeł Kolno 3:0 (1:0)
Szarnecki 38', Jarmołowicz 62', Onofryjuk 72'.