PP: Wisła Płock - ŁKS Łomża 8:0

piłka nożna / Płock 2008-08-27 17:30:08

Dziś łomżanie rozgrywają pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski. Ostatecznie gospodarze wygrali aż 8:0, pewnie awansują do kolejnej fazy.

Po niespełna 10 minutach gry prowadzony przez nowego trenera ŁKS przegrywał już 0:2 z pierwszoligową Wisłą. Szybko stracone bramki były zapowiedzią końcowego pogromu, a gdy nie golkiper gości wynik miałby dwucyfrową wartość. Kolejne gole padały jak na zawołanie i już do przerwy jasne było kto zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Po zmianie stron klasycznym hattrickiem popisał się Łukasz Mierzejewski ustalając wynik spotkania. Mecz może nie był porywającym widowiskiem, jednak grad goli jaki zobaczyli kibice w Płocku, z pewnością im to zrekompensował.

Wygląda na to, że łomżyńska piłka stacza się po równi pochyłej. Sytuacja jest na tyle zła, że owe staczanie nie potrwa jeszcze długo gdyż, wkrótce ŁKS z hukiem rozbije się o dno.

Wisła Płock - ŁKS Łomża 8:0 (5:0)
Kowalski 5', Grzeszczyk 9', Grudzień 25', 32', Jarczyk 29', Mierzejewski 50' (k),55',88'
Żółte kartki: Gęśla - Orliński, Tarnowski, Sędrowski

Wisła: Melon, Mihailovič, Sielewski, Jarczyk (46' Wiśniewski), Chwastek, Wyszogrodzki, Brynkiewicz, Kowalski (46' Mierzejewski), Grzeszczyk, Grudzień, Gregorek (65' Gęśla)

ŁKS: Chachuła, Galiński, Szachowicz, Tarnowski,Cychol (46' Możarowski), Jurgielewicz, Sędrowski, Siara, Gałązka, Orliński (63' Płatuński), Chłudziński (74' Antolak)