Sukcesy suwalskich karateków

inne sporty / Suwałki 2007-12-11 21:41:55

W rozegranych kilka dni temu VIII Turnieju Dzieci, Kadetów i Młodzików o puchar burmistrza Józefowa wystąpiło 305 osób z 25 klubów. Suwałki były reprezentowane przez 23 zawodników we wszystkich turniejowych kategoriach wiekowych.

W sumie reprezentanci Suwałk zdobyli 13 medali, zajęli drużynowo 4 miejsce a Mateusz Krejpcio został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wyniki indywidualne:

kadeci młodsi: - Dominika Kilian - I miejsce kata, Dawid Burzyński - II miejsce kata, Karolina Dzienisiewicz - III miejsce kumite

kadeci: - Norbert Szczesny - II miejsce kata, III miejsce kumie, Damian Milewski - II miejsce kumie, Mateusz Smykowski - III miejsce kumie, Marek Kilian - III miejsce kata

młodzicy - Mateusz Krejpcio - I miejsce kumite, I miejsce kata, najlepszy zawodnik turnieju,

Kacper Apalko i Jan Podurgiel - I miejsce walki reżyserowane, Oskar Bierdzio - III miejsce kumie, Andrzej Bagiński - III miejsce kumite

Był to nasz ostatni start na zawodach w tym roku. Mijający rok należy uznać za udany. Zawodnicy z naszego miasta występowali na zawodach różnej rangi. Od szczebla województwa do mistrzostw Europy. W sumie na wszystkich zawodach Suwalczanie zdobyli 104 medale indywidualne w tym pięć tytułów mistrza Polski (4 x juniorzy młodsi i jeden medal w juniorach). Dodatkowo zdobyte zostało Drużynowe Mistrzostwo Polski w juniorach młodszych.

W roku 2007 startowaliśmy dziesięciokrotnie na zawodach rangi od mistrzostw województwa do mistrzostw Europy i zdobyliśmy 104. medale indywidualnie, w tym 5. tytułów mistrzów Polski (4. w juniorach młodszych i 1. w juniorach).

Zawodnicy z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin debiutowali na Mistrzostwach Europy, gdzie zdobyliśmy dwa razy miejsca 5-8.

Juniorzy młodsi po raz pierwszy zdobyli medale w kumie full contact na turnieju międzynarodowym we Wrocławiu.

Biorąc pod uwagę wyniki sportowe, Suwalski Klub Karate Kyokushin w 2007 roku był najlepszym klubem w sporcie młodzieżowym w kraju.

Klubowi w imieniu całej redakcji życzymy kolejnych sukcesów i niech wywalczone medale w kategoriach juniorskich przekształcą się medale seniorskie!

Źródło: Suwalki24.pl