Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)

piłka nożna / Łowicz 2008-08-31 12:43:13

Wigry Suwałki zwyciężyły wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz 2:1. Bramki w tym spotkaniu dla gości zdobyli Karol Drągowski z rzutu karnego oraz Daniel Ołowniuk.

Pierwsza część spotkania nie stała na wysokim poziomie. Obie drużyny miały sporo problemów z celnymi zagraniami do swoich partnerów, gra toczyła się głownie w środkowej części boiska, a groźnych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Pierwszą dobrą okazję goście mieli w 20. minucie spotkania, jednak Andrzej Niewulis mocno przestrzelił i piłka poszybowała z dala od bramki Ludwikowskiego. Kilka minut później sfaulowany w polu karnym został Daniel Ołowniuk i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Karol Drągowski i po chwili przyjezdni cieszyli się z prowadzenia. Od tej pory swoje warunki gry zaczynali narzucać zawodnicy z Łowicza, jednak bardzo dobrze z rozbijaniem akcji z dala od swojej bramki radziła sobie defensywa Wigier. Do szatni z jedno bramkową zaliczką schodzili goście.

Po przerwie na boisku lepiej wyglądała jedenastka z Suwałk. Na efekt dobrej gry w wykonaniu Wigier nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie meczu bardzo dobre podanie od Rybkiewicza dostał Ołowniuk i wysokim lobem skierował piłkę do bramki rywali i mieliśmy 2:0. Chwilę później przyjedni powinni zdobyć kolejną bramkę, jednak świetnej sytuacji nie wykorzystali Lauryn i Ołowniuk. Pod koniec spotkania na boisku pojawił się niezawodny zmiennik – Łukasz Stasiak, który również mógł podwyższyć wynik meczu, lecz nie potrafił wykorzystać swoich niezłych sytuacji z 74. i 78. minuty spotkania. Gości było stać jedynie na honorowe trafienie na sekundy przed końcem spotkania. Przemysława Masłowskiego zdołał pokonać Piotr Grzelczak, jednak była to tylko bramka na otarcie łez, gdyż dość niespodziewanie, lecz zasłużenie 3 punkty z Łowicza wywiozła dziś ekipa Wigier Suwałki.

Bramki: 0:1 - Drągowski [25-k], 0:2 - Ołowniuk [63], 1:2 - Grzelczak [90+2]

Pelikan: Ludwikowski - Osowski, Czerbniak, Bojaruniec, Michalski, Stefańczyk, Łochowski, Kaźmierczak( 46` Augustyniak), Rembowski (46` Stencel), Kowalczyk, Kozubek.

Wigry: Masłowski - Bucholc, Rogoziński, Bajko, Drągowski, Makuszewski (80` Nowak) , Lauryn, Rybkiewicz, Niewulis,  (87` Juzwa), Świerzbiński, Ołowniuk (72` Stasiak).

Żółte kartki: Kaźmierczak, Osowski - Bajko, Rybkiewicz

Sędziował : Kikolski (Mazowiecki ZPN).

Widzów: ok. 800.