Dobry występ podlaskich kajakarzy na MP

sporty wodne / Bydgoszcz 2008-09-01 10:53:58

W Bydgoszczy zakończyły się mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Bardzo dobrze zaprezentowali się tam zawodnicy z Podlasia, którzy zdobyli 9 medali, w tym 5 złotych.

Wszystkie złote medale zdobył Marek Twardowski ze Sparty Augustów, który pierwszy finiszował w wyścigac jedynek na 200 i 500 metrów, oraz wspólnie z Adamem Wysockim w dwójkach na 200, 500 i 1000 metrów. W wyścigu kajakarskich czwórek na dystansie 200 metrów Wysocki, Twardowski wraz z Michałem Poniatowskim i Patrykiem Gryko zdobyli srebrny medal.

Krążki mistrzostw kraju zdobyli także kajakarze z białostockiego UKS Dojlidy. Srebro i brąz zdobył Paweł Skowroński, a brązowy krążek przypadł Tomaszowi Kaczorowi.