Kolejne zwycięstwo Jagiellonii w ME

piłka nożna / Gliwice 2008-09-02 11:55:11

Drugie zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy piłkarze białostockiej Jagielonii. Podopieczni trenera Sławomira Kopczewskiego w meczu 4. kolejki pokonali w Gliwicach zespól Piasta 1:0 (0:0).

Bramkę na wagę trzech punktów w 64 minucie spotkania zdobył Michał Steć, który celnym strzałem do pustej bramki wykończył piękną akcję Jakuba Ambrożewicza z Andrzejem Jakimczukiem.

Najlepszym dowodem na to, że wygrana naszego zespołu, chociaż tylko jedną bramką, nie podlegała dyskusji jest fakt, iż gospodarze jedyną sytuacje w tym meczu stworzyli w 80 minucie, po strzale z 30 metrów Piotra Petasza. Doskonałą interwencją popisał się wówczas Rafał Gikiewicz wybijając piłkę na róg. Nasz zespół przed przerwą powinien prowadzić 2:0, niestety sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystali Steć (38 min.) i Ambrożewicz (43). Po przewie, przy prowadzeniu 1:0 dwóch kolejnych dogodnych sytuacji nie wykorzystał strzelec bramki Steć, który w 70 minucie pięknie uwolnił się obrońcom gospodarzy, niestety nie trafił w bramkę, zaś dziesięć minut później po raz kolejny w tym meczu przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta.

Jagiellonia: Gikiewicz - Gudewicz, Grzybowski, Mogielski, Sulkowski - Hryszko, Ambrożewicz, Dołubizna, Jakimczuk (90" Choiński) - Stachelski (75" Murawski), Steć (86" Naliwajko,

Źródło: Jagiellonia.pl