Puchar Ekstraklasy: ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:4

piłka nożna / Łódź 2008-09-02 20:33:51

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki o Puchar Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała w wyjazdowym spotkaniu ŁKS Łodź 4:1.

Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 11. minucie, gdy z lewej strony boiska uderzał Adrian Świątek, a jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Gdy wydawało się, że inicjatywę w tym spotkaniu przejmie ŁKS w 19. minucie Damir Kojasević przeprowadził indywidualną akcję i po minięciu dwóch rywali w polu karnym został faulowany, a sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Paweł Zawistowski, który bez problemu pokonał z jedenastu metrów golkipera gospodarzy.

W 29. minucie blisko podwyższenia wyniku był Michał Fidziukiewicz, którego uderzenie głową na bramkę łodzian poszybowało nad poprzeczką. W 31. minucie rajd lewą stroną boiską urządził sobie Norambuena, który dograł do Jareckiego, a ten wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, który bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. Do końca pierwszej połowy swoje szanse na zdobycie bramek miały oba zespoły, jednak żadnemu się ta sztuka nie udała.

Po zmianie stron nie odpuszczała Jagiellonia, która za sprawą Fidziukiewicza w 52. minucie prowadziła już 3:0! Kolejną bramkę "żółto-czerwoni" mogli zdobyć już w 54. minucie po strzale Norambueny, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz ŁKS-u.

Trzecią asystę w tym spotkaniu Damir Kojasević zaliczył w 63. minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował idealnie na głowę Thiago Cionka, który głową pokonał Ivanovicia. Siedem minut później minimalnie niecelnie uderzał z około 30 metrów Zawistowski, natomiast w 84. minucie bramkarza gospodarzy sprawdzał Michał Renusz.

Pod koniec spotkania, w 89. minucie bramkę honorową dla drużyny ŁKS-u Łódź zdobył Paweł Drumlak, który pokonał Gikiewicza strzałem z dziesięciu metrów.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:4 (0:2)
Bramki: Drumlak 90' - Zawistowski 19', Fidziukiewicz 30', 52', Thiago Cionek 63'.

ŁKS: Saša Ivanović - Adrian Woźniczka, Zdzisław Leszczyński, Dejan Ognjanović, Sebastian Przybyszewski - Nazad Asaad (65' Vahan Gevorgyan), Marcin Jarmuda, Gábor Vayer, Stefan Potocki (57' Paweł Drumlak) - Adrian Świątek (76' Mladen Kašćelan), Kamil Bartosiewicz (65' Dawid Jarka).

Jagiellonia: Rafał Gikiewicz - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Thiago Rangel Cionek (84' Łukasz Grzybowski), Dariusz Łatka, Dariusz Jarecki - Michał Renusz, Szymon Matuszek, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Niedziela (68' Jakub Ambrożewicz) - Damir Kojašević, Michał Fidziukiewicz (77' Ensar Arifović).

źródło: jagiellonia.pl