Nieudany turniej Żubrów

koszykówka / Białystok 2008-09-06 22:21:36

W spotkaniu przeciwko Sudavi Mariampol białostoccy koszykarze tylko przez pierwsze minuty byli wyrównanym przeciwnikiem. Zespół z litewskiej Ekstraklasy przez większość spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i znacznie zbliżyli się do  Pucharu Żubrów.

Świetne rozpoczęcie spotkania nie zwiastowało końcowej porażki białostoczan. Po 5 kolejnych punktach kapitana Żubrów Tomasza Kujawy i przy dobrej grze całego zespołu, gospodarze prowadzili już 9:2 i wtedy coś "stanęło". Rywale przez kolejne minuty odrabiali straty, by po pierwszej kwarcie prowadzić już 17:20. W kolejnych partiach meczu litewscy koszykarze powiększali przewagę, która w połowie czwartej kwarty sięgnęła przeszło 20 punktów. Zryw w ostatnich minutach meczu pozwolił gospodarzom zmniejszyć rozmiary porażki, lecz na więcej nie starczyło czasu.

W drugim spotkaniu zmierzyli się koszykarze zza wschodniej granicy ze Zniczem Pruszków. Wczorajsza wysoka porażka Grodna oraz zwycięstwo Znacza nad Żubrami, w roli fawortya stawiało pruszkowian. Niespodziewanie zwycięzyli Białorusini, przez co jutrzejsze mecze będą decydowały o ostatecznej kolejności w imprezie.

Znicz Basket Pruszków - Grodno 93 67:75 (12:21, 20:17, 21:24, 14:13)

Znicz: Dłoniak 13, Pacocha 11, Suliński 11, Malewski 10, Briegmann 9, Bajer 6, Aleksandrowicz 4, Bacik 2, Dębski 1

Grodno 93: Czunda 20, Kaczan16, Wasilewko 11, Cholin 8, Didyk 8, Slawa 5,Grechow 4, Olszewski 3

Żubry Białystok - Suduva Mariampol 65:72 (17:20, 9:17, 13:20, 16:15)

Żubry: Kulikowski 16, Misiewicz 13, Kujawa 10, Konare 6, Krajewski 6, Zakrzewski 4, Brzozowski 4,  Rapucha 4, Zabielski 2, Bet i Wysocki po 0

Suduva: Valukonis 15, Kieza 15, Runkauskas 12,Vasakidze 9, Kalvelis 8, Cerneckis 6, Cizikas 4, Brazys 4