III liga: Sparta Augustów - Start Działdowo 0:3

piłka nożna / Augustów 2008-09-07 14:28:33

Sobotnie popołudnie w Augustowie miało okazać się tym, w którym augustowska Sparta zainkasuje swoje pierwsze III ligowe zwycięstwo, jak jednak okazało się w praktyce było pokazem bezsilności drużyny gospodarzy.

Od początku meczu gra toczyła się w środku pola, ale dało się zauważyć, iż to Start zaczyna dyktować tempo i gra zdecydowanie lepiej technicznie. Udokumentowaniem tego była bramka Orzechowskiego w 14 minucie gry, dokładna centra – brak krycia i to piłkarze z Działdowa cieszyli się z prowadzenia. Tak źle grającej Sparty nie widziano od wielu sezonów…

Jeszcze przed przerwą był moment w grze, że augustowianie nie byli wstanie wyjść na połowę rywala, który co raz bił dokładne piłki w pole karne, a niektóre interwencje defensywy wywoływały fale śmiechu na trybunach jak choćby interwencja bramkarza – Karola Śliwińskiego, który zamiast złapać piłkę po prostu efektownie padł na murawę wypuszczając ją z rąk. Do przerwy utrzymał się wynik ustalony w pierwszym kwadransie gry, a kibice Sparty ujrzeli jedynie jeden „strzał” swoich graczy, którego autorem był Rafał Harasim, ale czy strzał z 25 metrów który mija bramkę daleko od słupka można nazwać strzałem?

Druga połowa to już nieco lepsza gra podlaskiej drużyny. Rewelacji nie było, ale ujrzeliśmy już więcej strzałów na bramkę, a strzelali między innymi Robert Lech i Sebastian Radzio, lecz mimo to strzały te nie były na tyle precyzyjne by spowodować zagrożenie bramki Startu. W 60 minucie po składnej akcji piłkę na 0:2 do siatki wpakował Łukaszewski, a kulminacją nieszczęść w Augustowie był gol samobójczy Łukasza Kuczyńskiego w 82 minucie.

Tak więc Start wygrał pewnie, a Sparta po raz kolejny została bez punktów. Niewykluczone jest też, iż od poniedziałku trener AKSu Zbigniew Skoczyłas pożegna się z posadą, bo jak sam podkreśla, że po odejściu Michała Twardowskiego do Freskovity zespół nie dość, że stracił moc to zabrakło też znaczących wzmocnień przed sezonem, a bez tego nie ma, co myśleć o zawojowaniu III ligi. Sparta obecnie zajmuje ostatnią pozycje w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 1 punktu, oraz tragicznie prezentującym się bilansem bramek 1:11.

Sparta Augustów - Start Działdowo 0:3 (0:1)
Bramki: P. Orzechowski 14', S. Łukaszewski 60', Kuczyński 82' (s).