PE: Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:1 (1:1)

piłka nożna / Białystok 2008-09-07 18:58:43

Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 1:1 w spotkaniu II kolejki Pucharu Ekstraklasy. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra białostoczan w drugiej części spotkania.

Od początku pierwszej połowy Polonia starała się dyktować warunki gry. Piłkarze „Czarnych koszul” często przebywali na połowie Jagiellonii i raz po raz wykonywali rzuty rożne, jednak bez efektu bramkowego. Białostoczanie pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Przyrowskiego w 30. minucie meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się Michał Retusz, jednak piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Chwile później po drugiej stronie boiska Łatka sfaulował w polu karnym Zasadę i goście mieli rzut karny.

Do piłki podszedł doświadczony Krzysztof Gajkowski, celnie uderzył w bramkę strzeżoną przed Kudryckiego i Polonia prowadziła 1:0. Wydawało się, że do przerwy goście zdobędą kolejna bramkę, gdyż w szeregach białostockiej defensywy mnożyły się błędy i widać było brak zrozumienia.

Ku uciesze kibiców, przed zejściem do szatni na przerwę, to jednak Jagiellonii udało się wyrównać. Kojasević wycofał piłkę do Zawistowskiego a ten atomowym uderzeniem zdobył bramkę na 1:1. Goście ze stolicy jeszcze przed przerwą mogli zdobyć kolejną bramkę, lecz w sytuacji Ivanovskiego sam na sam z Kudryckim górą był bramkarz „Jagi”.

W drugiej części spotkania przeważali gospodarze. Najpierw w 49. minucie młody Michał Fidziukiewicz ładnie uderzył głową w stronę bramki stołecznych i Przyrowski w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo. 10 minut później swoją szansę na zdobycie gola miał Michał Retusz, ale po jego strzale zza pola karnego piłka trafiła w słupek. Ten sam gracz kilka minut później ponownie zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak tym razem futbolówka poszybowała minimalnie za wysoko i nadal na Słonecznej mieliśmy remis. Później swoich szans na zdobycie bramki szukali Zawistowski i Kajosević, jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Jagiellonia podzieliła się punktami z Polonią Warszawa.

Po dwóch kolejkach Jagiellonia ma na swoim koncie 4 punkty. Taki sam dorobek punktowy ma Legia Warszawa. Polonia Warszawa zgromadziła dwa "oczka", zaś z zerowym kontem tabelę zamyka ŁKS Łódź.

Bramki: 0:1 - Gajkowski [30-k], 1:1 - Zawistowski [44]

Sędziował: Erwin Paterek ( Lublin)

Żółte kartki: Zawistowski, Retusz, Fidziukiewicz – Kozioł

Jagiellonia Białystok: Kudrycki - Norambuena, Matuszek, Cionek, Łatka - Niedziela (68.Falkowski), Zawistowski, Retusz, Jarecki, - Kojasevic (80.Ambrożewicz), Fidziukiewicz (90.Dołubizna).
Polonia Warszawa: Przyrowski - Bąk (73.Kulpaka), Jodłowiec, Skrzyński, Telichowski - Piechniak, Sokołowski (46.Kozioł), Piątek, Zasada - Ivanovski (63.Kaźmierowski), Gajtkowski (46.Kosmalski).