I liga kobiet: Podgórze Kraków - KS Michałowo 4:1

piłka nożna / Kraków 2008-09-07 21:38:06

W spotkaniu drugiej kolejki I ligi wschodniej kobiet Podgórze Kraków pokonało przed własną publicznością podlaski KS Michałowo 4:1 (1:0).

Początek spotkania to groźne akcje przeprowadzane przez zawodniczki gospodyń, które zamknęły michałowianki na własnej połowie nie pozwalając im wyprowadzić żadnej groźnej akcji. Pierwszy groźny strzał na bramkę zespołu z Michałowa oddała w 12. minucie Renata Warunek, której uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Z każdą minutą krakowianki nabierały pewności siebie i grały coraz lepiej, czego konsekwencją były groźne akcje Magdy Czopik i Joanny Kubisiak.

Po 30 minutach ochoty do gry nabrały zawodniczki z Michałowa, które atakowały raz po raz bramkę Podgórza. Katarzyna Ilczuk dwukrotnie przegrała pojedynki "sam na sam" z Kają Ożgo, a gdy michałowiankom udało się już wbić piłkę do siatki sędzina nie uznała bramki ze względu na wcześniejszy faul.

Wynik spotkania otworzyła w 42. minucie Renata Warunek, która po uderzeniu z pierwszej piłki dała prowadzenie Podgórzu Kraków. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania wyrównującą bramkę strzałem z woleja zdobyła Katarzyna Ilczuk. Radość zawodniczek z Podlasia nie trwała długo, gdyż w 60. minucie uderzeniem z około 35 metrów popisała się Sylwia Biernat, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 69. minucie nadzieję na jakiekolwiek punkty wywiezione z Krakowa rozwiała Anna Żak, która wykorzystała podyktowaną dla zespołu z Krakowa jedenastkę po faulu na Magdzie Czopik.

Mimo dwubramkowego prowadzenia piłkarki krakowskiego Podgórza dalej konsekwentnie atakowały bramkę rywalek. Po wrzutce Anny Żak, zawodniczka KS Michałowo - Marta Sieniucz niefortunnie interweniowała we własnym polu karnym pakując piłkę do siatki.

Podgórze Kraków - KS Michałowo 4:1 (1:0)
Bramki: Warunek 42', Biernat 60', Żak 70' (k), Sieniucz 90' (s) - Ilczuk 47'.
Sędziowała: Polak (Opole).

Podgórze Kraków: Ożgo - Biernat, Nechajewicz, Prokop, Senkowska - Czopik (69' Sekuła), Kubisiak (84' Brzezińska), Żak, Kurek - Warunek, Nowak.

KS Michałowo: Grzegorczyk - Edyta Harasimczuk, Młodzianowska, Sieniucz, Gryko - Cudzinowicz (78' Cygler), Kuczewska (52' Ewa Harasimczuk), Golak, Grabowska (66' Orlicka) - Ilczuk (69' Kopeć), Luksza.

źródło: kobiecapilka.pl