III liga: Pogoń Łapy - Sparta Augustów 2:3 (0:0)

piłka nożna / Łapy 2008-09-10 20:17:52

Sparta Augustów odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo, pokonując w Łapach miejscową Pogoń 3:2. Zwycięstwo mogło być okazalsze, lecz w końcówce graczom z Augustowa zabrakło trochę koncentracji. Był to udany trenerski debiut Janusza Kaczmarza, który wczoraj objął drużynę Sparty.

Obie ekipy mają kiepską sytuacje w tabeli, bowiem Pogoń przed tym meczem w swoim dorobku miała 2 punkty, Sparta natomiast zaledwie 1. Tak, więc mecz pomiędzy dwiema ostatnimi drużynami III ligi zapowiadał, że na boisku ujrzymy wiele walki. Tak też i się stało i byliśmy świadkami ciekawego meczu, w którym zobaczyliśmy 5 bramek

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy wynik, a sytuacji było nie za wiele. Mecz na dobrą sprawę rozpoczął się w drugiej połowie. Piłkarze rozpoczęli grę, a niewiele później na listę strzelców wpisał się Łukasz Sobolewski i w 53 minucie otworzył wynik spotkania dla Sparty. Kibice zgromadzeni w Łapach na kolejne gole nie musieli czekać zbyt długo, bo już w 56 minucie Robert Lech podwyższył wynik na 2:0 dla augustowian. Kolejne minuty to kontrolowana gra przez przyjezdnych i czekanie na kontry. Pomiędzy 85 a 88 minutą byliśmy świadkami dwóch bramek po raz kolejny autorstwa graczy Sparty, ale do dwóch różnych bramek. Najpierw piłkę do własnej bramki posłał Zbigniew Mikucki, a następnie 18-letni Sebastian Radzio podwyższył wynik na 3:1 dla AKSu. Spotkanie dobiegało końca i gdy już co niektórzy opuszczali trybuny w Łapach, w 93 minucie zawodnik z Łap ustalił ostateczny wynik na 3:2 dla przyjezdnych.

Zmiana trenera w Augustowie wyszła na dobre i w końcu kibice Sparty mają powody do zadowolenia, a kibicom z Łap pozostało czekać na pierwszą wygraną w tym sezonie...

Pogoń Łapy - Sparta Augustów 2:3 (0:0)