Żubry lepsze od Polonii

koszykówka / Białystok 2007-12-15 21:22:23

W zakończonym dzisiaj spotkaniu 14. kolejki pierwszej ligi koszykówki Mispol Żubry Białystok wygrały z Polonią 2011 Warszawa 63-53 (kwarty: 24-20, 15-12, 8-12, 16-9). Żubry zagrały dobre spotkanie i zasłużenie pokonały gości z Warszawy. Polonistom nie udał się rewanż za dwie porażki z ubiegłego sezonu.

Zwycięstwo w tym spotkaniu było bardzo ważne, jednak mając na uwadze pojedynki z ubiegłego sezonu można było się spodziewać ciężkiego spotkania. Pomimo tego, że białostoczanie szybko objęli prowadzenie to musieli sporo się natrudzić aby kontrolować przebieg spotkania i nie zawsze się to udawało.

Pierwsza kwarta to niewielka wygrana żubrów 24 do 20. Na kolejną odsłonę spotkania zawodnicy wyszli bardzo skoncentrowani i przyniosło to pozytywny skutek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się już przewagą 7 punktów. To wprowadziło niewielkie rozluźnienie w szeregi białostoczan co w konsekwencji okazało się bardzo przykre.

W trzeciej kwarcie Żubrom udało się zdobyć jedynie osiem punktów i ich przewaga w całym meczu stopniała do trzech oczek. Jednak ostatnia partia meczu to ponownie przewaga naszego zespołu, który nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrał ostatecznie mecz 63-53.

W barwach Żubrów punktowali: Wilczek 14, Konare, Krajewski i Monach, Dwa punkty mniej zdobyli Kujawa, Olszewski i Misiewicz. Pięć punktów na swoim koncie zapisał Brzozowski a Jankowiak 2.