Jagiellonia wraca z niczym

piłka nożna / Łódź 2008-09-12 19:41:48

Podopieczni Michała Probierza powrócą z Łodzi na tarczy. Wyprawa po trzy punkty okazała się bardzo nie udana i białostoczanie po słabej grze ulegli ŁKS-owi 0:1. Nie pomógł nawet debiutujący w "żółto-czerwonym" trykocie Tomas Pestir.

Od początku spotkania widać było chęć rewanżu łodzian za porażkę w Pucharze Ekstraklasy, kiedy to Jaga rozbiła ŁKS 4:1. Dużo pracy miał debiutujący w składzie Thiago Cionek. Brazylijczyk kolejnymi interwencjami ratował białostocki zespół od straty bramki. Gospodarze narzucili swój styl gry spychając Jagiellonię do obrony. Już w 8 minucie łodzianie mogli porowadzć, jednak strzał Veyera trafił w słupek. W odpowiedzi Cionek groźnie uderzył głową. Najlepszą sytuację zmarnował natomiast Arifović, który po dośrodkowaniu Krzysztofa Króla, nie trafił do pustej bramki, a następnie piłka po strzale Pesira minimalnie minęła bramkę Wyparły. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie "nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić" i tak było też dziś w Łodzi. W 38 minucie po stracie w środku pola i prostopałym podaniu do Jarki, ten znalazł się sam na sam z Lechem i okazję tę wykorzystał.

Po przerwie gospodarze wyraźnie bronili wyniku i czekali na okazję do kontrataku. Białostoczanie nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej obrony ŁKS-u, a gdy nadażała się szansa razili nieskutecznością. Zmiany poczynione przez Michała Probierza nie wniosły oczekiwanej poprawy, a wynik do końca nie uległ zmianie.

Po meczu powiedzieli:

Szkoleniowiec Jagiellonii Michał Probierz: - Bardzo obawialiśmy się tego spotkania. Wiedzieliśmy, że nie będzie to taki mecz, jak w Pucharze Ekstraklasy. To się potwierdziło. ŁKS zdecydowanie zaatakował od początku. Tego się spodziewaliśmy i w tym okresie łodzianie nas nie zaskoczyli. Gdy wydawało się, że opanowaliśmy sytuację, po prostym błędzie straciliśmy gola. Po przerwie ŁKS mądrze się bronił i nie pozwolił nam stworzyć sytuacji do wyrównania.

Trener ŁKS Łódź Marek Chojnacki: - Przede wszystkim cieszę się ze zwycięstwa, które było nam bardzo potrzebne. Rzadko nam się zdarza wygrać dwa mecze z rzędu. W pierwszych 45 minutach oba zespoły chciały grać w piłkę. Po przerwie cały czas trwała walka o zdominowanie środka pola. Chciałbym pochwalić zespół za grę w defensywie, a zganić za ofensywę. Mieliśmy tyle szans na wyprowadzenie kontrataków, że którąś powinniśmy wykorzystać. W decydujących momentach wybieraliśmy jednak złe rozwiązania i traciliśmy piłkę. Fatalnie wykonywaliśmy też stałe fragmenty gry, po których praktycznie oddawaliśmy piłkę rywalom. Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
1:0 - Jarka 38'
żółte kartki: Ognjanović, Leszczyński, Marciniak, Jarka, Świątek (ŁKS) oraz Zawistowski, Jarecki (Jagiellonia)
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)
Widzów: 4500

ŁKS: Wyparło - Vayer, Marciniak, Mowlik, Ognjanovic, Kascelan, Kujawa (83' .Woźniczka), Leszczyński, Drumlak (63' Haliti), Jarka, Biskup (78' Świątek)

Jagiellonia: Lech - Lewczuk, Stano, Cionek, Król - Dzienis (76' Renusz), Everton (46' Zawistowski), Hermes, Jarecki - Arifovic (61' Kojasevic), Pesir