ME: Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:0

piłka nożna / Białystok 2008-09-13 17:37:24

Piłkarze Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok postanowili nie brać przykładu ze swoich starszych kolegów i pewnie pokonali dziś Łódzki Klub Sportowy 3:0. Jest to już czwarte w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych Sławomira Kopczyńskiego.

Początek spotkania to spora przewaga gospodarzy, którzy raz za raz sprawiali problemy białostockiej obronie. Szczególnie aktywny w szeregach gości był dobrze znany w stolicy Podlasia Vahan Gevorgyan. Jednak to gospodarze objęli prowadzenie w meczu. W 34, minucie po podaniu rozgrywającego dobre spotkanie Michała Renusza głową piłkę w siatce umieścił Łukasz Grzybowski. Po przerwie wynik na 2:0 po indywidualnej akcji podwyższył zawodnik z Czarnogóry Dalemir Kojasević. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył w 70. minucie Michał Steć, który kilka chwil wcześniej zmarnował doskonałą okazję do zdobycia gola, także młody zawodnik Jagiellonii udanie się zrehabilitował.

Dzięki dzisiejszej wygranej młodzi Jagiellończycy mają już w swoim dorobku 10 zdobytych punktów, co sprawia, że znajdują się w ścisłej czołówce tabeli Młodej Ekstraklasy.

Dla porównania przypominamy, iż w ubiegłym sezonie, zespół prowadzony wówczas przez duet trenerski Cezary Łaski - Dariusz Bayer zdobył w całym sezonie (28 spotkań) 22 "oczka" i był czerwoną latarnią rozgrywek. Teraz po zaledwie 5 kolejkach "Żółto-czerwoni" zgromadzili już prawie połowę ubiegłorocznej zdobyczy punktowej, co jest z pewnością wielkim powodem do zadowolenia.

Jagiellonia Białystok (ME) - ŁKS Łódź (ME) 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Grzybowski (34) 2:0 - Kojasević (57) 3:0 - Steć (70)

Jagielonia (ME): Gikiewicz – Grzybowski, Mogielski, Sulkowski ,Łatka – Hryszko (75. Świderski), Matuszek, Falkowski (46. Norambuena),  Renusz – Steć, Niedziela (55. Kojasević).

ŁKS (ME) (skład wyjściowy): Studziński – Bendkowski, Przybyszewski, Jarmuda, Bełdziński - Pataki, Rubinkowski, Rosiak, Gevorgyan – Ostalczyk, Bartoszewicz.

Żółte kartki: Renusz, Łatka (Jagiellonia); Gevorgyan, Ostalczyk (ŁKS).

Czerwona kartka: Bendkowski (84 min. – za faul)

Sędziował: Cezary Smoleński (Suwałki).