II liga: ŁKS Łomża - Wigry Suwałki 0:4

piłka nożna / Łomża 2008-09-13 18:02:55

W derbach województwa podlaskiego Wigry górą! W rozegranym dziś spotkaniu w Łomży, suwalczanie upokorzyli gospodarzy 0:4. Wigry w tym meczu przeważały od samego początku, aż po ostatni gwizdek sędziego

Pierwsza połowa zaczęła się pod dyktando graczy z Suwałk, którzy szybko osiągnęli wyraźną przewagę na boisku. Już w 7 minucie po rajdzie Makuszewskiego prawa stroną, zawodnicy Wigier wywalczyli rzut wolny z około 18 metrów, po którym Drągowski strzelił minimalnie nad poprzeczką. Z minuty na minutę ataki suwalczan rosły w siłę. W 12 minucie Kamil Lauryn groźnie strzelał z 25 metrów, ale i tym razem minimalnie nad poprzeczką.

Około 20 minuty ustały trochę ataki Wigier, a do głosu doszedł ŁKS, który tylko rozgrywał piłkę i poza strzałem z 30 metrów Jurgielewicza z rzutu wolnego nic nie wynikło. Chwile później nadeszła nieszczęsna dla gospodarzy 26 minuta meczu. Z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Piotr Rybkiewicz, a piłkę do siatki Karola Salika skierował Niewulis. Była to już piąta asysta pomocnika Wigier. Kolejne minuty to kontrolowana gra Wigier, które utrzymały korzystny rezultat do przerwy.

Początek drugiej połowy to ponownie widoczna przewaga Wigier, które częściej utrzymywały się przy piłce, lecz nie stworzyły sobie jakiejś klarownej sytuacji. ŁKS swojego szczęścia zaczął szukać w uderzeniach z dystansu, ale i to nie przynosiło oczekiwanego efektu. Dopiero w 65 minucie długie prostopadłe podanie do Makuszewskiego, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i podwyższył wynik meczu na 0:2. Chwile później mogło być już 0:3, po dośrodkowaniu Rybkiewicza w polu karnym z piłką mineli się zarówno Ołowniuk jak i Nowak. Wigry w końcówce meczu rządziły na boisku, a ŁKS wyraźnie zrezygnował z walki w tym meczu . W 75 minucie po dośrodkowaniu Makuszewskiego, Ołowniuk przestrzelił głową z 2m bramkę wychowanka Sparty Augustów - Karola Salika.

Ten mecz należał do jednego aktora - Piotra Rybkiewicza, który mimo tego, że bramki nie zdobył obsługiwał swoich kolegów fantastycznymi podaniami. Tak też było w 83 minucie, gdy obsłużył Ołowniuka, a ten bez problemu podwyższył na 0:3. W tym samym momencie kibice ŁKSu Łomża zaczęli opuszczać stadion... Do regulaminowych 90 minut sędzia doliczył dodatkowe 3 minuty, które okazały się szczęśliwe dla Stasiaka. Przebywający zaledwie 8 minut na boisku napastnik po podaniu Ołowniuka ustalił w 93 min wynik na 0:4

ŁKS Łomża - Wigry Suwałki 0:4 (0:1)

Bramki: Niewielus 26min, Makuszewski 65min, Ołowniuk 83min, Stasiak 93min

ŁKS: Salik - Galiński, Jurgielewicz, Szachnowski, Rydzewski, Gałązka, Łazar, Orliński, Ogrodowicz (46min - Siara), Sowa (67min - Chludziński), Dylewski.

Wigry: Masłowski - Bucholc, Rogoziński, Niewulis, Drągowski, Makarewicz, Rybkiewicz (87min -Walicki) , Lauryn (55min - Nowak), Makuszewski, Ołowniuk, Świerzbiński (85min - Stasiak).

Żółte kartki: Świerzbińskim (52min - Wigry), Szachnowski (67min -ŁKS)

Sędziowie: Pożarowczyk (jako główny), Wójcik, Wąsik (wszyscy z Lublina).

Widzów: 1300 (w tym ok 200 z Suwałk).