Olimpia Zambrów - Sokół Sokółka 0:1

piłka nożna / Zambrów 2008-09-13 18:30:45

W jednym z sobotnich spotkań III ligi Olimpia Zambrów uległa przed własną publicznością Sokołowi Sokółka 0:1 po bramce Andreja Łomako z rzutu karnego.

Pierwsze piętnaście minut to uważna gra w defensywie obu zespołów i nieliczne ataki, kończące się głównie w środku pola. W kolejnych akcjach zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzał Sokół bijąc groźne rzuty rożne w pole karne. Zambrowianie groźniejszą akcję przeprowadzili chwilę później, gdy strzał oddał Tomasz Jastrzębski, który znalazł się jednak na pozycji spalonej.

W 27. minucie miała miejsce pierwsza kontrowersyjna reakcja sędziego, a właściwie... jej brak na wydarzenia na boisku. Wydawało się, że jeden z zawodników Sokoła w przyjęciu piłki we własnym polu karnym pomagał sobie ręką, jednak sędzia tego nie zauważył. W 30. minucie Daniel Fiedorczuk ukarany został żółtą kartką, gdyż faulował zawodnika sokółczan, który ruszał z groźnie zapowiadającą się kontrą. Goście zagrozili ponownie bramce zambrowian w końcówce pierwszej części gry, gdy na strzał zdecydował się Andrej Łomako, jednak Łukasz Trudnos sparował piłkę na poprzeczkę.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gracze Sokoła Sokółka, najpierw niecelny strzał oddał Przemysław Gejdel, a następnie silnie uderzał Andrej Łomako, którego strzał (jak się później okazało oddawany z pozycji spalonej) obronił Łukasz Trudnos. W 60. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jarosław Modzelewski, jednak Łukash zdołał wybić piłkę na korner. Dziesięć minut później z rzutu wolnego w pole karne gości dośrodkowywał Michał Grzanka, a minimalnie niecelny strzał oddał Wojciech Kowalczyk.

Chwilę później z boiska za symulowanie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik gospodarzy, Daniel Fiedorczuk. Grająca w osłabieniu Olimpia spisywała się coraz słabiej, co starali się wykorzystać gracze Sokoła. Znakomitą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował wówczas Norbert Toczydłowski. Wydawało się już, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 86. minucie spotkania sędzia podyktował jedenastkę dla gości! Zdaniem sędziego defensor Olimpii, Jacek Lis faulował w polu karnym rywala. "Jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Andrej Łomako.

Jest to drugie zwycięstwo z rzędu drużyny Sokoła Sokółka, natomiast dla Olimpii jest to pierwsza porażka w sezonie.

Olimpia Zambrów - Sokół Sokółka 0:1 (0:0)
Bramki: Łomako 87' (k).

Olimpia: Trudnos - Lis, Modzelewski (k), Leśniewski, Jurczuk - Krawczyk (58' Wołyniec), Grzanka (76' Wilczewski), Fiedorczuk, R. Kowalczyk - W. Kowalczyk, Jastrzębski (65' Niwiński). Trener: Grzegorz Szerszenowicz.

Sokół: Łukash - Greś, Biernacki, Kabelis, Doroszczyk, Toczydłowski, Dzienisowicz, Wojtkielewicz, Łomako, Tochwin, Gejdel. Trener: Mirosław Dymek.

Żółte kartki: Fiedorczuk, Lis, Modzelewski, (Olimpia) - Greś, Toczydłowski, Łomako (Sokół).
Sędziował: Konrad Lewończuk (Białystok).