III liga: Mrągovia - Warmia 2:2

piłka nożna / Mrągowo 2008-09-14 07:55:19

W meczu 7 kolejki III ligi, Warmia Grajewo zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Mrągovią Mrągowo 2:2. Widowisko stało na bardzo wysokim poziomie, czego efektem były piękne bramki. Niestety w końcówce zabrakło trochę szczęścia do zdobycia kompletu punktów

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gospodarzy i parę razy zagotowało się pod bramką Gieniusza, który był tym razem górą. Ukoronowaniem wysiłków zawodników Mrągovii był gol w 32 minucie spotkania, którego w zamieszaniu w polu karnym został Osenkowski.

Po stracie bramki Warmia jakby obudziła się z letargu i ruszyła pełno parą na bramkę gości. Warmia rządziła w tym momencie na boisku, a gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bowiem zaledwie sześć minut później tj. w 38 minucie Kozikowski, co prawda na raty, ale wyrównał wynik meczu na 1:1

Druga połowa to przewaga Warmii, ale póki co, bez klarownych sytuacji. Jak wiemy życie ludzkie nie znosi nudy, dlatego nie był to koniec popisów strzeleckich obu drużyn. W 78 minucie po strzale głową Osenkowskiego Mrągovia uzyskała prowadzenie.

Bohaterem spotkania został przebywający na boisku zaledwie 10 minut Maciej Sobczyk, młody utalentowany napastnik zachował zimną krew w polu karnym i strzałem głową doprowadził do remisu. Warto zaznaczyć, że był to debiut Sobczyka, który może zaliczyć jako ten wymarzony, bowiem w 85 minucie zapewnił swojej drużynie skromny, ale jakże cenny ligowy punkt.

Warmia mogła objąć prowadzenie w tym meczu, ale w ostatniej minucie meczu Lewosz uderzył tuż obok słupka bramki Osmańskiego...

Mrągovia Mrągowo - Warmia Grajewo 2:2 (1:1)
Bramki: Osenkowiski 32min i 78min - Kozikowski 38min, Sobczyk 85min

Mrągovia: Osmański - Kościuczuk, Narel, Żakowski, Jarząbek, Rzemyk (57min Brzostek), Wiśniewski, Żytkiewicz, Pierowicz (73min Niestatek), Kuśnierz (80min Lemecha), Osenkowski

Warmia: Gieniusz - Tuzinowski (87min Ostaszewski), Piłatowski, Dańko, Kowalko, Strzeliński, Górski, Mirva, Lewosz, Arciuch (74min Sobczyk), Kozikowski (90min Jasielczuk)

Sędziował: Piotr Dutkiewicz z Elbląg