III liga: Pogoń Łapy - Czarni Olecko 1:3 (0:1)

piłka nożna / Łapy 2008-09-14 23:59:57

W jedynym niedzielnym spotkaniu III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Pogoń Łapy nie sprostała na własnym boisku Czarnym Olecko.

W pierwszych minutach spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze, co nie przełożyło się na czyste sytuacje strzeleckie. W 12. minucie bramkę zdobył zespół Czarnych Olecko, Kamil Szarnecki po błędzie defensora gospodarzy przejął piłkę i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. W kolejnej sytuacji stworzonej przez graczy z Olecka uderzał Wyszyński, jednak jego strzał na rzut rożny sparował golkiper.

W następnym fragmencie spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, Pogoń próbowała grą długimi podaniami zaskoczyć defensywę gości. W 30. minucie powinno być 2:0 dla Czarnych, jednak Kamil Szarnecki nie trafił do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy groźnie zaatakowali łapianie, jednak w dobrej sytuacji strzeleckiej pogubił się zawodnik Pogoni. Chwilę później znowu bliscy podwyższenia prowadzenia byli goście, ale Bierć zmarnował znakomitą sytuację.

W 50. minucie Czarni Olecko zasłużenie strzelili drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Strychalskiego z rzutu wolnego akcję skutecznie wykończył Bierć rehabilitując się za zmarnowaną sytuację w ostatniej akcji pierwszej części gry. Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobyła Pogoń Łapy, a jej strzelcem okazał się Łukasz Minow, który przejął piłkę wymieniającym podania przed własnym polem karnym gościom. Po tej bramce łapianie złapali wiatr w żagle i zaczęli śmielej atakować, a w jednej z sytuacji gości uratowała jedynie doskonała postawa Macieja Bartoszuka.

Kolejną dobrą wrzutką Strychalski popisał się w 77. minucie, gdy jego dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Rafał Onofryjuk. Później dwie groźne sytuacje przeprowadzili Czarni, a w doliczonym czasie gry łapianie po wykonywanych rzutach rożnych dwukrotnie trafiali w poprzeczkę.

Pogoń Łapy - Czarni Olecko 1:3 (0:1)
Bramki: Minow 53' - Szarnecki 12', Koźlik 50', Onofryjuk 77'.

Na podst: czarniolecko.pl