Promień Mońki - Iskra Michałowo 2:0

piłka nożna / Mońki 2008-09-21 08:08:03

Przełamana niemoc z Michałowem

W ubiegłym sezonie Promień oba mecze z Michałowem przegrał. Od dawna ten zespoł moniecczanom nie leżał, jednak dziś niemoc została przełamana, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mecz nie był wielkim widowiskiem, a walka toczyła się głównie w środku pola. Jednak trzeba przyznać, że dzisiaj Promień bardzo dobrze zagrał w obronie i nie pozwolił gościom praktycznie stworzyć ani jednej klarownej sytuacji bramkowej. Widać już spływ Leszka Zawadzkiego, który nie tylko sam znakomicie gra, ale i coraz lepiej kieruje swoimi młodszymi kolegami.

Jednak co było dobre w obronie to niekonicznie w ataku. Promień nie mógł również stworzyć sobie dobrej sytuacji. Dopiero w 39 minucie sędzia w polu karnym gości dopatrzył się pociągania za koszulkę Grzegorza Kiszło i podyktował rzut karny. Nasz najlepszy strzelec pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie i on sam również przełamał nimoc wobec Michałowa, gdyż wiosną w meczu przeciwko tej drużynie karnego przestrzelił. Niestety tuż przed przerwą Grzesiek opuścił boisko z powodu kontuzji. Także tuż przed przerwą Promień podwyższył na 2 : 0, po akcji Radosława Rybołowicza, którego strzał bramkarz gości jeszcze obronił, ale dobitka Marka Kulikowskiego była już skuteczna.

Po przerwie gra nie uległa zmianie. Było dużo walki, ale głownie w środku pola. Promień miał swoje szanse, ale znakomicie w bramce gości spisywał się Piotr Grzybko. Natomiast goście w doliczonym czasie gry strzelili nawet bramkę, ale z ewidentnego spalonego. W barwach Promienia zadebiutował dziś kolejny zawodnik Hetmana Białystok Kamil Fajt, który przez ostatni rok nie grał w piłkę, ale pamiętamy go z początku poprzedniego sezonu, gdy w pierwszych 6 meczach zdobył 4 bramki i był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

PROMIEŃ MOŃKI - KS MICHAŁOWO 2 : 0 (2 : 0)
Bramki: Kiszło (40' - karny), Kulikowski (45').
Żółte kartki: Ł. Bagiński (Promień), Chwetko, Tchórznicki, Michalewicz (Michałowo).
Sędziował: Marcin Niebrzydowski (Grajewo).

PROMIEŃ: Szypcio - Zawadzki, Płoński, Kobrzyniecki (80' Jarocki), Młodzianowski - Rybołowicz, Budźko (58' Fajt), Grygo, Ziemkiewicz (58' Ł. Bagiński) - Kiszło (45' Sygit), Kulikowski. Trener : Adam Wiński.
ISKRA: Grzybko - Chwetko (79' Siemionow), Tchórznicki, Łuckiewicz (46' Borowski), D. Doroszko (57' Wroceński) - Golak (70' Szczawiński), Michalewicz, Onacik, Janczewski - Gołdowski, Janiak. Trener : Daniel Szemiot.