I liga kobiet: KS Michałowo - TS Mitech Żywiec 0:5

piłka nożna / Michałowo 2008-09-21 17:26:19

W sobotnim spotkaniu 3. kolejki I ligi wschodniej kobiet piłkarki KS Michałowo uległy przed własną publicznością liderowi rozgrywek, drużynie TS Mitech Żywiec 0:5.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania były zawodniczki z Żywca, które przed spotkaniem nie brały pod uwagę innego rozstrzygnięcia tej konfrontacji jak ich zwycięstwo. Od początku meczu zdecydowaną przewagę osiągnęły zawodniczki gości, które przeprowadzały groźne ataki na bramkę michałowianek.

Już w 3. minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Żywca, a strzelcem pierwszej bramki została była reprezentantka Polski, Patrycja Jankowska. Do przerwy KS Michałowo przegrywało już 0:4, dwa trafienia zaliczyła Katarzyna Wnuk, a kolejne dołożyła ponownie Patrycja Janowska. W drugiej połowie TS Mitech Żywiec do swojego dorobku bramkowego w tym meczu dodał jeszcze jedno trafienie autorstwa Marzeny Cholewki z 87. minuty. W wielu sytuacjach michałowianki od utraty kolejnych bramek ratowała nieskuteczność piłkarek z Żywca.

Po 3. kolejkach TS Mitech Żywiec jest liderem rozgrywek z kompletem punktów i stosunkiem bramek 15:0, natomiast KS Michałowo zajmuje przedostatnią, siódmą pozycję z zerowym dorobkiem punktowym i stosunkiem bramek 3:12.

KS Michałowo - TS Mitech Żywiec 0:5 (0:4)
Bramki: P. Jankowska 3', 25', Wnuk 20', 31', Cholewka 87'.

KS Michałowo: Grzegorczyk - Harasimczuk, Młodzianowska, Gryko, Czudzinowicz, Cygler, Łuksza, Kalisz, Ilczuk, Grabowska. Na zmiany wchodziły: Bzura, Harasimczuk, Sieniucz, Rakowicz, Kulczewska.

TS Mitech: K. Jankowska - Mika, Golec, Łopatka, Ponikwia (46' Wandzel), Spandel (46' Cholewka), Łąckiewicz (46' Szczotka), Wnuk (75' Noga), Półtorak, Husar (70' Adler), P. Jankowska.

źródło: kobiecapilka.pl