Podlasie vs. Warmia i Mazury po 8. kolejce: Jest lepiej!

piłka nożna 2008-09-21 21:58:47

W 8. kolejce III ligi doszło do trzech pojedynków piłkarskich pomiędzy Podlasiem, a Warmią i Mazurami. W tej kolejce wypadliśmy bardzo dobrze na tle rywali z sąsiedniego województwa, nasze drużyny odniosły jedno zwycięstwo, remis i porażkę.

W pierwszym ze spotkań faworyzowana Olimpia Elbląg podejmowała przed własną publicznością swoją imienniczkę z Zambrowa.

Od początku swoją przewagę starali się udokumentować zawodnicy gospodarzy, którzy co chwilę przeprowadzali groźne ataki na bramkę strzeżoną przez fenomenalnie broniącego Łukasza Trudnosa. Elblążanie napierali prawie nieprzerwalnie na bramkę Olimpii Zambrów, jednak ta w 39. minucie przeprowadziła jedną z nielicznych kontr, którą skutecznie wykończył Wojciech Kowalczyk. W drugiej połowie nadal przewagę mieli zawodnicy Olimpii Elbląg, którzy do wyrównania zdołali doprowadzić dopiero w 82. minucie po strzale Piotra Trafarskiego. Są to pierwsze ligowe punkty stracone w tym sezonie przez Olimpię Elbląg, która w poprzednich spotkaniach gromiła swoich rywali.

Sokół Sokółka nie dał szans na własnym boisku Concordii Elbląg pokonując ją 4:0. Mecz ustawiła sytuacja z 9. minuty, gdy w polu karnym gości Piotra Andrzejewskiego faulował Grzegorz Miller. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę dla zawodnika Concordii i wskazał na "jedenastkę", którą wykorzystał Adam Greś. W końcówce pierwszej połowy uderzenie Piotra Andrzejewskiego z linii pola karnego znalazło drogę do bramki gości i do przerwy sokółczanie prowadzili 2:0. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył uderzeniem głową w 76. minucie Radosław Kabelis, a wynik spotkania cztery minuty później ustalił Norbert Toczydłowski, który popisał się świetnym dryblingiem i celnym strzałem.

W trzecim spotkaniu górą była niestety ekipa z Warmii i Mazur, a konkretniej Huragan Morąg, który pokonał w Supraślu miejscową Supraślankę 1:0.