OKS Olsztyn - ŁKS Łomża 2:0 (0:0)

piłka nożna / Olsztyn 2008-09-27 15:12:56

W Olsztynie o ligowy byt walczył ŁKS Łomża, jednak i tym razem nie udało się sięgnać choćby po punkt. ŁKS zajmuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli, a jego sytuacja staje się już dramatyczna.

Pierwsze piętnaście minut przebiegało pod znakiem gry w środku pola. Póki co najlepszymi aktorami tego widowiska byli kibice obu drużyn, którzy świetnie dopingowali swoich ulubieńców.
W Olsztynie piłkarze musieli się zmagać z wyjątkowo nierówną murawą. O dziwo bliżsi zdobycia bramki byli goście, jednak Dylewski nie trafił z bliskiej odległości na pustą bramkę. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie ŁKS postawił stanowczy opór olsztynianom, którzy bezskutecznie próbowali sforsować defensywę z Łomży. Przed przerwą napastnik OKSu - Łukasz Suchocki znalazł się jeszcze w sytuacji sam na sam, jednak nie opanował piłki. Tak, więc ŁKS Łomża, który skazywany był na wysoką porażkę, póki co dzielnie stawiał czoła olsztynianom i remisował do przerwy 0:0.

Na początku drugiej połowy podopieczni Andrzeja Nakielskiego, co prawda przeważali, ale brakowało im pomysłu na pokonanie bramkarza gości. Defensywna taktyka ŁKS-u przynosiła oczekiwane efekty, ale tylko do 75 minuty, kiedy to Różowicz w sytuacji sam na sam nie dał szans Karolowi Salikowi i otworzył wynik spotkania. Kibice OKSu po chwili mogli się już cieszyć z prowadzenia 2:0, bowiem w 80 minucie sędzia podyktował rzut karny. Skuteczny egzekutorem okazał się Łukasik i ustalił wynik spotkania.

OKS Olsztyn - ŁKS Łomża 2:0 (0:0).
Różowicz 75', Łukasik 80'(k).

OKS Olsztyn: Iwanowski - Aziewicz, Spychała, Stefanowicz, Wróblewski - Lech, Alancewicz, Łukasik, Suchocki - Piesio, Koprucki.

ŁKS Łomża: Salik - Galiński, Jurgielewicz, Szachnowicz, Staniórski, Łazar - Orliński, Gałązka, Ogrodowicz, Dylewski - Sowa.