Tur Bielsk Podlaski - ŻTS Nowy Dwór Gdański 75:95

koszykówka / Bielsk Podlaski 2008-09-27 20:28:16

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu II ligi koszykówki Tur Bielsk Podlaski przegrał przed własną publicznością z ŻTS Nowy Dwór Gdański 75:95.

W pierwszej kwarcie na parkiecie niepodzielnie rządzili goście, którzy wypracowali sobie w niej dwudziestopunktową przewagę. Drugą kwartę również wygrali zawodnicy ŻTS Nowy Dwór Gdański, jednak różnica punktowa była mniejsza niż w pierwszej kwarcie, bielszczanie przegrali w drugiej części siedmioma punktami.

Zawodnicy Tura Bielsk Podlaski zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w III i IV kwarcie wygrywając trzecią 26:17 i minimalnie przegrywając czwartą 15:17.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Kamil Sulima, który w tym spotkaniu zdobył 19 punktów. Najwięcej punktów dla zespołu z Nowego Dworu Gdańskiego zdobył Bartosz Kobus (18 punktów).

Tur Bielsk Podlaski - ŻTS Nowy Dwór Gdański 75:95 (16:36, 18:25, 26:17, 15:17)

Tur Bielsk Podlaski: Janusz Mysłowiecki, Aaron Weres, Adrian Stolarz, Daniel Byliniak, Paweł Czech, Łukasz Kuczyński, Łukasz Kiluk, Łukasz Kaczanowski, Grzegorz Jankowski, Marcin Balicki, Rafał Bochenek, Kamil Sulima. Trener: Andrej Sinielnikow.

ŻTS Nowy Dwór Gdański: Jacek Chojnacki, Marek Igliński, Tomasz Nosek, Marcin Makander, Bartosz Kobus, Marek Urbaniak, Mateusz Nitsche, Łukasz Sikora, Przemysław Rduch, Michał Cebula. Trener: Zbigniew Baliński.

Sędziowali: Bogusław Słupczyński, Dariusz Iwańczuk.