Hetman Zamość - Wigry Suwałki 4:1 (2:1)

piłka nożna / Zamość 2008-09-28 16:01:46

Suwalskie Wigry nie dały rady wywalczyć w Zamościu nawet punktu. Mimo gry w przewadzę prawie cała drugą część spotkania, Wigry przegrały spotkanie na własne życzenie.

Początek meczu były wyraźnie pod dyktando Wigier, to klub z Suwałk coraz częściej stwarzał groźne sytuację, a efektem tego był gol w 15 minucie spotkania zdobyty przez Ołowniuka, który z 8 metrów nie dał szans bramkarzowi Hetmana Zamość. Suwalczanie prowadzenia zbyt długo nie utrzymali, bowiem w 31 minucie w polu karnym faulował Makarewicz i sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem został Piotrkowicz. Po tej bramce to gospodarze osiągnęli optyczną przewagę i coraz to groźniej atakowali. W 43 minucie po błędzie Makarewicza, Turczyn wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i do przerwy to Hetman prowadził 2:1.

Po wznowieniu gry po przerwie, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wachowicz, osłabiając tym samym drużynie Hetmana. Mimo, tego w 52 minucie gospodarze podwyższyli wynik na 3:1, za sprawą Twardawy. Wigry zamiast wykorzystywać grę w przewadze, to w 65 minucie stracili kolejnego gola, a na listę strzelców wpisał się Migalevski. Parę minut później mogło już być 5:1, jednak piłka minimalnie minęła słupek.

Była to tym samym druga z rzędu porażka suwalskiego zespołu. Przypomnijmy, iż tydzień temu Wigry nie dały rady KSZO przegrywając w Suwałkach 0:1.

Hetman Zamość - Wigry Suwałki 4:1 (2:1).
Bramki: Piotrkowicz 31'(k), Turczyn 43', Twardawa 52', Migalevski 65' - Ołowniuk 15'.

Sędzia: Gajewski (Małopolski ZPN).