Podlasie vs. Warmia i Mazury po 9. kolejkach III ligi

piłka nożna 2008-09-29 15:34:34

Za nami 9. kolejka III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. W spotkaniach z drużynami z Warmii i Mazur tylko jednej naszej drużynie udało się wygrać, żadna nie zremisowała, a cztery przegrały.

Minimalną porażkę poniósł Sokół Sokółka, który uległ przed własną publicznością Olimpii Elbląg 0:1 po bramce straconej w drugiej części gry. Znakomicie dysponowany był bramkarz gospodarzy, który swoimi interwencjami wielokrotnie ratował zespół od utraty bramki. W końcówce spotkania czerwoną kartką ukarany został lider klasyfikacji strzelców III ligi Piotr Trafarski.

Jedyną podlaską drużyną, której udało się wygrać jest MKS Mielnik, który pokonał u siebie Czarnych Olecko i awansował na trzecią pozycję w tabeli. Mielniczanie od początku meczu stawiali na ofensywę, co przyniosło spodziewane efekty w postaci dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Siedem minut po przerwie do bramki gości trafił Jakub Andryszek i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Mrągowia Mrągowo nie dała szans na własnym boisku Orłowi Kolno, który uległ w Mrągowie 1:4. Podopieczni Kazimierza Puławskiego zdobyli jako pierwsi bramkę, a jej strzelcem okazał się Robert Brzeziński. Fatalne błędy formacji defensywnej i bramkarza doprowadziły do utraty prowadzenia i dotkliwej porażki 1:4.

Warmia Grajewo uległa na wyjeździe Startowi Działdowo 0:1, natomiast Concordia Elbląg wygrała ze Spartą Augustów 2:0.