Żubry stratowały Siarkę

koszykówka / Tarnobrzeg 2007-12-19 21:35:52

Bardzo miłym prezentem uraczyli swoich fanów zawodnicy Żubrów Białystok. W wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn z Siarką Tarnobrzeg wygrali pewnie 96 do 71.

Białostoczanie już w pierwszej kwarcie wyszli na dwunastopunktowe prowadzenie wygrywając 33-21. W kolejnej części spotkania zawodnicy gospodarzy zabrali się jednak solidnie do pracy i zwyciężyli drugie piętnaście minut meczu 26-22. Trzecia kwarta była z kolei bardzo wyrównana.

Żubry okazały się jednak minimalnie lepsze zwyciężając 21-19. Ostatnia kwarta dzisiejszego spotkania to pogrom w wykonaniu Żubrów. W ostatniej odsłonie meczu białostoczanie zdeklasowali gospodarzy 20 do 5 ustalając ostatecznie wynik spotkania na 96 do 71.

Najwięcej punktów dla Żubrów uzyskał Kujawa bo aż 23 a o jeden punkt mniej na swoim koncie zapisał Misiewicz. Powyżej 10 punktów rzucili również Wilczek (12) oraz Olszewski (13). Konare dołożył kolejne 10 punktów. Dodatkowo Krajewski 5, Jankowiak 4, Brzozowski 3, Rapucha i Monach po 2.

Siarka Tarnobrzeg - Mispol Żubry Białystok 71:96

Kwarty: 21:33, 26:22, 19:21, 5:20

Siarka: Wall 25 (4), Zych 16 (2), Kardaś 9 (3), Bielak 6, Marciniak 2 oraz Grzegorzewski 8, Sudowski 5 (1), Bąk, Janus, Polek, Włodarczyk, Woźniak.

Żubry: Kujawa 23 (5), Misiewicz 22 (2), Olszewski 13 (2), Wilczek 12 (1), Krajewski 5 oraz Konare 10, Jankowiak 4 (1), Brzozowski 3, Monach 2, Rapucha 2, Zabielski.