Wigry Suwałki -Jeziorak Iława 0:2 (0:1)

piłka nożna / Suwałki 2008-10-04 15:50:40

Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie z Jeziorkiem Iława 0:2 Bramki zdobyli w 17. minucie po zamieszaniu w polu karnym Tomasz Zakierski oraz w 63. minucie po szybkim kontrataku Arkadiusz Klimek.

Do Suwałk ekipa z Iławy przyjechała osłabiona. Z powodu kontuzji w dzisiejszym meczu nie mogli wystąpić: kapitan drużyny Sławomir Święcki, Przemysław Roszkowski i Tomasz Radziński . Wigry w ostatnim czasie nie prezentowały dobrej formy z początku sezonu. Ostatnie dwa spotkania zespołu z Suwałk zakończyły się porażkami podopiecznych trenera Zbigniewa Kaczmarka.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie meczu powinno być 1:0 dla Wigier, jednak sytuacji sam na sam ze Staniszewskim nie wykorzystał Daniel Ołowniuk. Później gra się uspokoiła i akcje rozgrywane były przez oba zespoły w środku boiska. W 12. minucie goście mogli prowadzić, jednak błędu stojącego w bramce suwalczan, Przemysława Masłowskiego nie wykorzystał Arkadiusz Klimek. Goście nadal nacierali. Minutę później bardzo groźny strzał oddał Kamil Roszkiewicz, lecz piłka nie wpadła do siatki. Przyjezdni dopięli swego w 17. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym znalazł się Tomasz Zakierski, wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy i Jeziorak wyszedł na prowadzenie. Wigry próbowały odrobić straty, jednak ich piłkarze nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji, a jedynym efektem były rzuty rożne. W 33. minucie miała miejsce kopia sytuacji z początku meczu. Ponownie sam na sam z bramkarzem znalazł się Ołowniuk i po raz kolejny górą był Staniszewski. Więcej emocji w pierwszej części gry już nie było i do szatni w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy Jezioraka Iława.

Wigry po przerwie niczego nie zmieniły w swojej grze. Piłkarze z Suwałk starali się atakować, jednak nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony gości. Jeziorak skrupulatnie realizował zamierzenia taktyczne i sporadycznie próbował kontrataków. W 63. minucie jedna z szybkich akcji gości zakończyła się powodzeniem. W czystej sytuacji strzeleckiej znalazł się weteran ligowych boisk, Arkadiusz Klimek i zdobył druga bramkę dla Jezioraka Iława. Od tej pory Wigry musiały postawić wszystko na jedną kartkę, gdyż widmo trzeciej z rzędu ligowej porażki już całkiem na poważnie zajrzało w oczy podopiecznym trenera Kaczmarka. Niestety suwalczanie sprawiali wrażenie kompletnie rozbitych, a co najgorsze kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Zarzecze 26, zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie z obecnej formy swoich ulubieńców. Pod koniec spotkania trener gości zaczął przeprowadzać zmiany, by zyskać na czasie, co skutecznie wybijało z rytmu piłkarzy Wigier. Wynik nie zmienił się już do końca meczu i gracze z Suwałk po raz kolejny przegrali spotkanie na II-ligowym froncie.

Wigry Suwałki - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Zakierski [17], 0:2 - Klimek [63]

Wigry: Masłowski - Bucholc, Rogoziński, Danilczyk, Lauryn, Makuszewski, Rybkiewicz, Drągowski, Nowak (67. Cimochowski), Świerzbiński, Ołowniuk.

Jeziorak: Staniszewski - Pietrasik, Zawadzki, Roszkiewicz, Jędrychowski, Harmaciński, Drzystek, Klimek, Figurski, Zakierski, Ruczyński.

Żółte kartki: Danilczyk - Jędrychowski

Sędziował: Artur Mital (Mława)

Widzów: 700 ( w tym 40 z Iławy).