Freskovita - OKS Olsztyn 5:1 (2:0)

piłka nożna / Wysokie Maz. 2008-10-04 17:10:13

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Freskovity wysokie Mazowieckie. Tym razem pewnie pokonali na własnym boisku OKS Olsztyn 5:1. Dwie bramki dla "Mlecznych" zdobył w pierwszej części gry Wojciech Kobeszko. Wysokie zwycięstwo przypieczętowali Michał Twardowski oraz Adrian Bartkiewicz.

Gracze z Wysokiego Mazowiecka, po wygranej w Brzesku z Okocimskim tydzień temu, przystępowali do tego pojedynku w roli faworyta. OKS 1945 przyjechał na Podlasie osłabiony kadrowo. Mięsień dwugłowy uda naderwał w poprzednim spotkaniu Arkadiusz Koprucki, zaś za żółte kartki musiał pauzować Radosław Stefanowicz.

Na pierwsza bramkę nielicznie zgromadzeni kibice w Wysokim Mazowiecku czekali jedynie do 4. minuty. Wtedy na prowadzenie wyprowadził gospodarzy doświadczony napastnik, były zawodnik Jagiellonii Białystok, Wojciech Kobeszko. Popularny „Kobi” mógł celebrować swoją radość po zdobyciu gola ponownie kwadrans później. Po 20. minutach „Mleczni” dość niespodziewanie łatwo prowadzili z OKS-em. Który przecież znajdował się w tabeli jedynie o miejsce niżej niż Freskovita. Do przerwy wynik już się nie zmienił i gospodarze wygrywali 2:0 z zespołem ze stolicy Warmii.

W drugiej połowie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał były gracz Sparty Augustów, Michał Twardowski. W 59. minucie meczu posłał piłkę do siatki gospodarzy i Freskovita wygrywała już 3:0. Taki dość niespodziewany przebieg wydarzeń lekko zdekoncentrował podopiecznych trenera Zajączkowskiego, którzy dali wbić sobie bramkę, a jej autorem był Grzegorz Piesio. Na szczęście jak się później okazało, było to tylko honorowe trafienie gości z Olsztyna, którzy byli dziś tylko tłem dla bardzo dobrze grającej drużyny z Wysokiego Mazowiecka. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:1 piłkarze Freskovity zdobyli jeszcze dwa gole w doliczonym czasie gry. W 91. minucie spotkania bramkę zdobył Adrian Bartkiewicz, zaś na sekundy przed ostatnim gwizdkiem arbitra rozbity zespół gości dobił po raz drugi tego popołudnia Michał Twardowski.

Freskovita Wysokie Mazowieckie – OKS Olsztyn 5:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Kobeszko [4], 2:0 – Kobeszko [19], 3:0 – Twardowski [59], 3:1 – Piesio [?], 4:1 – Bartkiewicz [90+2], 5:1 – Twardowski [90+4]

Sędziował: Artur Czysierski