Hetman Białystok - Tur Bielsk Podlaski 3:2 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2008-10-04 18:12:29

Hetman Białystok po bardzo emocjonującym w drugiej połowie spotkaniu pokonał na własnym boisku Tur Bielsk Podlaski 3:2. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Mirosława Mojsiuszki, przegonili w tabeli lokalnego rywala, Piasta Białystok, który nie sprostał dziś zespołowi Michałowa.

W poprzedniej kolejce Tur Bielsk Podlaski nie dał się pokonać dla liderującego Piasta Białystok, natomiast popularni Hetmańscy nie błyszczą tak dobrą formą jak na początku sezonu, toteż mecz zapowiadał się jako wyrównany pojedynek. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie w spotkaniu obu ekip padł bezbramkowy remis.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, ale piłkarze obu zespołów mimo padającego deszczu stworzyli w drugiej części spotkania bardzo emocjonujące widowisko. Pierwszą bramkę zdobył dla Hetmana w 67. minucie najstarszy w szeregach swojego zespołu Radosław Hawryluk. Kilka minut później gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Autorem bramki został obchodzący niedawno swoje 22. urodziny Patryk Wiśniewski. Goście stracili wyraźnie swój impet i oddali całkowicie pole gry dla Hetmana co spowodowało stratę kolejnej bramki. Po raz kolejny bramkarza Tura pokonał Hawryluk i białostocka drużyna wygrywała aż 3:0.

Wydawało się, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły, jednak była to zła teza. Zaraz po stracie trzeciego gola odpowiedzieli goście. Straty do 1:3 zniwelował Marcin Niewiński. Wydawałoby się, że jest już za późno na odrobienie strat, jednak zdekoncentrowani wysokim prowadzeniem gospodarze pozwolili na rozgrywanie akcji graczom Tura, a ci zdołali po raz kolejny pokonać stojącego w bramce Hetmana Tomasza Drozda. Kontaktową bramkę zdobył Robert Rogowski i zaczęło być nerwowo w szeregach zawodników z Białegostoku. Ostra reprymenda zza linii bocznej boiska od trenera Mojsiuszki poskutkowała, gdyż więcej bramek w tym meczu już nie padło i Hetman po bardzo ciekawej końcówce wygrał ostatecznie z Turem 3:2.

Hetman Białystok – Tur Bielsk Podlaski 3:2 (0:0).

Bramki: 1:0 - Hawryluk (67), 2:0 - Wiśniewski (74); 3:0 - Hawryluk (84) 3:1 - Niewiński (86), 3:2 - Rogowski (89).

Hetman: Drozd – Maleszewski, Konończuk, Słoma, Charytoniuk, Topolan (60. Kuc), Wiśniewski (76. Kantor), Marczuk (46. Kurzyna), Bochenek, Suchowole, Hawryluk.