ME: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2

piłka nożna / Wrocław 2008-10-05 16:16:59

W 8. kolejce Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała w wyjazdowym spotkaniu zespół Śląska Wrocław 2:1 po bramkach Michała Fidziukiewicza i Bartosza Stachelskiego.

Już w 6. minucie spotkania po składnej akcji Jagiellonii Jakub Ambrożewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy, jednak ten pojedynek przegrał. Chwilę później na bramkę Rafała Gikiewicza uderzał Małecki, jednak bez efektu bramkowego. W 19. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Jagiellonii, który białostoczanie rozegrali na tyle niekonwencjonalnie, że piłkę do bramki zaskoczonych wrocławian wpakował z niewielkiej odległości bez najmniejszego problemu Bartosz Stachelski.

Po utracie bramki zawodnicy Śląska próbowali zagrozić bramce "Jagi", uderzali m.in. Małecki i Łudziński oraz głową Kaśnikowski. Pod koniec pierwszej połowy tzw. "bramkę do szatni" zdobył Michał Fidziukiwicz, który skorzystał z błędu defensywy Śląska.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze, wprowadzony po przerwie Kamil Biliński w 48. minucie przeprowadził groźną akcję lewą stroną boiska, którą zakończył jednak niecelnym strzałem. Bliski zdobycia trzeciej bramki dla "żółto-czerwonych" był w 51. minucie Ambrożewicz, jednak skuteczną interwencją popisał się Trojan.

W kolejnych minutach przeważali gospodarze, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków na bramkę Jagiellonii. W 76. minucie faulowany w polu karnym gości był Gajosa, a Kamil Biliński precyzyjnym uderzeniem z jedenastu metrów pokonał Rafała Gikiewicza.

Okazję do zdobycia kolejnej bramki gospodarze mieli chwilę później, Biliński otrzymał dobre podanie i uderzył na bramkę, jednak jego strzał okazał się zbyt lekki, aby mógł zagrozić bramkarzowi Jagiellonii.

Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
Bramki: Biliński 77' (k) - Strachelski 19', Fidziukiewicz 44'.

Śląsk Wrocław: Trojan – Bąk, Milczarek, Kaśnikowski, Wołczek (46’ Bodnar) – Trojanowski, Małecki, Kaczmarek (46’ Gul), Frey (63’ Gajos) – Baranowski (75’ Wilusz), Łudziński (46’ Biliński).

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz – Hryszko, Grzybowski, Mogielski, Gudewicz – Niedziela, Łatka, Ambroziewicz, Renusz (70’ Jakimczuk)– Strachelski (79’ Świderski), Fidziukiewicz (90+2 Ostaszewski).

Sędzia: Dawid Matyniak (Kalisz).
Żółte kartki: Kaśnikowski, Trojanowski (Śląsk) – Niedziela, Milczarek (Jagiellonia).