Hetman Zamość - ŁKS Łomża 1:0

piłka nożna / Zamość 2008-10-08 17:06:27

W środowym spotkaniu II ligi wschodniej ŁKS Łomża przegrał w Zamościu z miejscowym Hetmanem 0:1. Zwycięską bramkę zdobył w 24. minucie spotkania Mateusz Kołodziejski.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem spowodowanym protestem piłkarzy gospodarzy, którzy od dłuższego czasu nie otrzymują zaległych pensji. Zarząd klubu zapowiadał uregulowanie należności wobec graczy, jednak do dnia dzisiejszego tego nie uczynił.

Pierwsze minuty spotkania były typowym badaniem rywala; trzeba przyznać, że obie drużyny rozpoczęły mecz niemrawo i bez większego animuszu. W 9. minucie pierwszy strzał na bramkę oddali zawodnicy Hetmana Zamość, niecelnie uderzał Tomasz Margol. Kilkanaście sekund później Wojciech Wolański był bardzo blisko wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie, ale do wpakowania piłki do siatki rywali zabrakło mu kilku centymetrów. Swoją sytuację gracze ŁKS-u Łomża stworzyli w 14. minucie, jednak golkiper gospodarzy nie miał problemów z obroną "główki" jednego z zawodników ŁKS-u. Szczęścia próbował kilka minut później Piotr Orliński, a jego bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego okazało się bardzo niecelne.

W 20. minucie doskonałą okazję zmarnował Mateusz Kołodziejski, który w sytuacji sam na sam z Karolem Salikiem uderzył obok bramki. Cztery minuty później ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, a piłka wpadła do siatki przy lewym słupku Karola Salika. Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele, kolejny raz uderzyć z dystansu próbował Piotr Orliński, ale ponownie bezskutecznie.

Drugą część gry od ataków rozpoczęli piłkarze Hetmana Zamość. Po dośrodkowaniu Artura Chałasa niewiele do szczęścia zabrakło Igorowi Migalewskiemu, a kilka minut później swoją sytuację ponownie zmarnował Kołodziejski. Kolejną klarowną okazję do podwyższenia prowadzenia gospodarze mieli w 75. minucie, gdy Rafał Turczyn podawał do Jakuba Cieciury, a ten z niewielkiej odległości uderzył ponad poprzeczką.

W 77. minucie groźnie wyglądającą kontuzję odniósł gracz ŁKS-u, Paweł Jurgielewicz, który został zmieniony i odwieziony do szpitala. Kilka minut później Jakuba Skrzypca z 18 metrów zaskoczyć próbował Mariusz Siara, jednak uderzał w środek bramki będącego na posterunku golkipera. Jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki przez Hetmana Zamość miał Marek Piotrowicz, który po groźnie zapowiadającej się akcji uderzył tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Łukasz Tarnowski.

Hetman Zamość - ŁKS Łomża 1:0 (1:0)
Mateusz Kołodziejski 24'.

Hetman Zamość: Skrzypiec - Sękowski, Wolański, Tomasik, Chałas, Cieciura (72’ Piotrowicz), Twardawa, Turczyn, Margol, Kołodziejski (76’ Polniak), Migalewski.

ŁKS Łomża: Salik - Galiński, Łazar, Tarnowski, Staniorski, Orliński, Rydzewski (58’ Szachnowicz), Chludziński, Siara, Sawa (46’ Jurgielewicz, 78’ Sędrowski), Dylewski.

Żółte kartki: Tomasik, Piotrowicz (Hetman) - Galiński, Tarnowski (ŁKS).
Czerwona kartka: Tarnowski (90’, za drugą żółtą).
Sędziował: Maciej Mądzik (Kielce).