II liga: Wyjazdowy remis Wigier

piłka nożna / Otwock 2008-10-08 17:14:01

Wigry Suwałki przerwały czarną serię trzech porażek z rzędu. W zakończonym niedawno spotkaniu podopieczni trenera Kaczmarka wywieźli cenny punkt z Otwocka, gdzie zremisowali z literującym w tabeli Startem. Suwalczanie prowadzili po strzale Ołowniuka. Start wyrównał i objął prowadzenie, ale na dwie minuty przed końcem spotkania na 2:2 trafił Drągowski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Spotkanie dobrze zaczęło się dla gości z Suwałk. W 11. minucie w zamieszaniu pod bramką Startu po rzucie rożnym piłkę do siatki wpakował Daniel Ołowniuk i Wigry prowadziły 1:0. Po 9 minutach był już remis. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Kęska, a jedenastkę wykorzystał Szwed. Do przerwy wynik mógł się jeszcze zmienić kilkakrotnie, jednak zawodnicy obu ekip nie wykorzystywali dobrych sytuacji: min. Ołowniuk i Okafur-Agu.

Druga część spotkania to większa przewaga gospodarzy. Liderzy tabeli II ligi raz za raz starali się pokonać stojącego w bramce Wigier Barwickiego, jednak bez skutku. W zespole gości dobrze pokazał się Sławomir Kleczkowski, który debiutował w barwach zespołu z Suwałk. W 71. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Kuźmińczuk przelobował wychodzącego z bramki Barwickiego i Start wygrywał 2:1. Zanosiło się niestety na taki wynik, jakiego wszyscy się spodziewali. Przyjezdni pokazali jednak, że są drużyną z charakterem i 2 88. minucie doprowadzili do wyrównania. W polu karnym piłkę reką zagrał jeden z obrońców Startu i mimo protestów piłkarzy z Otwocka arbiter prowadzący to spotkanie wskazał na 11. metr. Rzut karny wykorzystał Drągowski i było 2:2.

Start - Otwock - Wigry Suwałki 2:2 (1:1)

Bramki: Szwed (20-k.), Kuźmińczuk (71) - Ołowniuk (11), Drągowski (88-k)

Wigry: Barwicki - Bucholc, Rogoziński, Niewulis, Makarewicz - Drągowski, Makuszwski, Rybkiewicz (75. Kotwica), Lauryn - Ołowniuk, Świerzbiński (55. Kleczkowski)

Start:  Mariak -Tokaj, Oamen , Szwed, Stańczuk, Karaś, Warszawki, Kęska, Kuźmińczuk, Herman, Okafor-Agu

Sędziował: Sawa (Lublin)

Żółta kartka: Oamen (Start)