Promień Mońki - Pomorzanka Sejny 4:1 (0:0)

piłka nożna / Mońki 2008-10-11 13:36:34

W pierwszym zakończonym spotkaniu 11. kolejki podlaskiej IV ligi Promień Mońki pokonał na własnym boisku Pomorzankę Sejny 4:1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej części gry.

Spore zmiany zaszły w wyjściowym składzie na dzisiejszy mecz. W bramce stanął Dawid Jabłoński na codzień bramkarz drugiej drużyny, a w ataku wybiegł Bartosz Kobrzyniecki, dla którego od jakiegoś czasu brakuje miejsca w obronie. Obaj w tym meczu pokazali, że warto na nich stawać. Ponadto w wyjściowym zestawieniu zagrało aż 6 młodzieżowców. Już w pierwszej połowie Bartek przypomniał, że w juniorach grał w ataku. Z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich, oddał kilka celnych strzałów i zdobył ładną bramkę, po znakomitym podaniu Radka Rybołowicza. Pod koniec pierwszej połowy ponownie trafił do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

W drugiej połowie Promień nie zwalniał tempa, a wchodzący na zmiany zawodnicy jeszcze bardziej je podkręcali. Najpierw po wolnym Marcina Grygo głową podwyższa na 2:0 Marek Kulikowski. Chwilę później na 3:0 wślizgiem strzela Kobrzyniecki. Gdy wydawało się, że już będzie spokój, to w naszym polu karnym ręką zagrywa Piotr Sygit, a sędzia dyktuje karnego, którego na bramkę zamienia kapitan przyjezdnych Andrzej Ejdulis. To nie załamało naszych zawodników, którzy w końcówce dążyli do podwyższenia wyniku. Znakomitą partię w tym okresie rozgrywał Dawid Draheim, który kręcił zawodnikami gości jak chciał i dwukrotnie idealnie wykładał piłkę swoim kolegom. Niestety w sytuacjach sam na sam Kulikowski i Kobrzyniecki przegrywali pojedynki z Michałem Sobolewskim. Wreszcie w doliczonym czasie gry, po ładnie rozegranym rzucie rożnych, Bartek Kobrzyniecki strzela nie do obrony i kompletuje swojego hat-tricka, podkreślając swoją bardzo dobrą grę w całym meczu.

PROMIEŃ MOŃKI - POMORZANKA SEJNY 4 : 1 (1 : 0)