II liga: Wigry Suwałki - Ponidzie Nida Pińczów 3:0

piłka nożna / Suwałki 2008-10-11 15:54:11

Suwalskie Wigry bez większych problemów pokonały na własnym stadionie niżej notowany zespół Ponidzia 3:0. Do zwycięstwa drużynę trenera Kaczmarka poprowadził Daniel Ołowniuk- strzelec dwóch bramek.

Bohaterem spotkania był bez wątpienia najlepszy w tym sezonie strzelec Wigier Daniel Ołowniuk. Napastnik ten już w 3 minucie gry mógł otworzyć wynik, jednak piłka po strzale głową minęła poprzeczkę bramki gości. Gospodarze od początku wypracowali przewagę, co umożliwiło stworzyć kolejne sytuacje pod bramką Ponidzia. Po 20 minutach gry, suwalczanie potwierdzili swoją wyższość bramką autorstwa Ołowniuka, który wykorzystał podanie ze skrzydła i strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Majcherczykowi. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i gdyby mieli lepszą skutecznośc mogli podwyższyć prowadzenie. Stuprocentowe sytuacje zmarnowali niestety Świerzbiński oraz Ołowniuk. O dominacji Wigier może świadczyć fakt, iż w pierwszej połowie Ponidzie nie oddało nawet jednego strzału na bramkę Masłowskiego.

Po przerwie przez chwilę goście zagrali ofensywniej, jednak szybko zostali skarceni kolejną bramką. Ponownie na listę strzelców wpisał się Ołowniuk, wykańczając rajd lewą stroną Tomasza Bajko. Do końca spotkania sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, przewaga gospodarzy byłą na tyle duża, żepiłkarzom z Pińczowa tylko raz udało się zagrozić bramce Masłowskiego. W końcówce spotkania, golkipera gospodarzy wyręczył Rogoziński, wybijając piłkę z lini bramkowej. Chwilę później podopieczni Zbigniewa Kaczmarka strzelili trzeciego gola. Po indywidualnej akcji Makuszewskiego, wynik ustalił Bajko.

Po cennym remisie na boisku lidera, suwalczanie pewnie pokonując słabsze Ponidzie wracają do czołówki tabeli, zachowując szansę na grę o najwyższe cele w II lidze. Za tydzień Wigry udadzą się do Poniatowej, na spotaknie z jedną z najsłabszych drużyn wschodniej II ligi.

Wigry Suwałki - Ponidzie Nida Pińczów 3:0 (1:0)
Ołowniuk 20', 62', Bajko 90'+

Wigry: Masłowski - Lauryn (75' Cimochowski), Bucholc, Świerzbiński (46' Kleczkowski), Rybkiewicz, Makuszewski, Bajko,  Niewulis, Drągowski, Rogoziński, Ołowniuk (86' Makarewicz)

Ponidzie: Majcherczyk - Nyca, Głuć, Mika, Karpiński, Rabiej (82'  Wisikiewicz), Kołodziejczyk, Ciechalski (69' Chlewicki), Zaręba, Łoś, Górski