Mecz na szczycie nie dla Żubrów

koszykówka / Krosno 2008-10-11 19:49:03

Mecz kolejki, bo tak zbez wątpienia można było nazwać spotkanie w Krośnie, gdzie sensacyjnie liderujący pierwszoligowej tabeli zespół MOSiR-u podejmował czwarte Żubry. Niestety podopieczni Marka Kubiaka nie przerwali passy zwycięstw gospodarzy i po wyrównanym spotkaniu ulegli 65:69.

Białostoczanie porwadzili w spotkaniu z liderem od początku. Dobrze spisujący się koszykarze Żubrów szybko uzyskali kilka punktów przewagi, którą utrzymywali przez większą część meczu. Słabiej niż dotychczas zagrał kapitan Podlasian- Tomasz Kujawa, który przebywając na parkievie przeszło 25 minut zdobył jedynie 3 punkty. Gospodarze po przerwie wzięli się za odrabianie strat i o ile na koniec trzeciej kwarty dwoma punktami wygrywały jeszcze Żubry, to chwila po zwnowieniu gry w ostatniej odsłonie na prowadzenie wyszli gospodarze i nie oddali go do końca. W barwach MOSiR-u dobrze spisywał się znany z występów w białostockim Instali Krzysztof Kalinowski, którego zresztą przed sezonem kusili białostoccy działacze. Ostatecznie do krośnianie wygrali ten wyrównany pojedynek, podtrzymując passę zwycięstw i utrzymując się na pozycji lidera.

MOSiR Krosno - Żubry Białystok 69:65 (13:20, 13:14, 18:12, 25:18)

Żubry: Misiewicz 14,Zakrzewski 13, Kulikowski 8, Bet 8, Brzozowski 7, Jagoda 6, Konare 5, Kujawa 3, Busz 0, Rapucha 0.