Trzecia porażka Tura

koszykówka / Bielsk Podl 2008-10-11 22:44:32

Drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski ponieśli trzecią kolejną porażkę w spotkaniu we własnej hali przeciwko akademikom z Warszawy. Po dwóch pogromach w spotkaniach z ZKŻ oraz Sidenem, tym razem bielszczanie ulegli 96:102.

Podobnie jak w przypadku Żubrów o porażce bielszczan zadecydowała ostatnia kwarta. Przez większą część spotkania na parkiecie toczyła się wyrównana walka, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca Kamila Sulimy. Koszykarz ten dołączył do Tura tuż przed sezonem i jak widać był to trafiony transfer. W ostatniej kwarcie goście zagrali uważniej w obronie i z dużą skutecznością na atakowanej tablicy. Wypracowana przewaga wystarczyła warszawianom do wywiezienia kompletu punktów z Bielska Podlaskiego.

Być może start do rozgrywek Tur nie jest zbyt okazały, lecz daleko jeszcze podopiecznym Andrzeja Sinielnikowa do niechlubnego rekordu białostockiego Instalu, który poniósł na starcie rozgrywek 6 porażek z rzędu.

Tur Bielsk Podlaski - AZS Politechnika Warszawska Warszawa 96:102 (28:28, 28:20, 20:21, 20:33)