ŁKS Łomża - Jeziorak Iława 2:1 (2:1)

piłka nożna / Łomża 2008-10-12 15:05:16

ŁKS Łomża po długiej przerwie bez ligowego zwycięstwa wreszcie wygrał! Ostatni zespół II ligi wschodniej zdołał pokonać na własnym boisku Jezioraka Iława 2:1. Bramki dla ŁKS-u zdobyli w tym spotkaniu Piotr Orliński oraz Daniel Sędrowski.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla gospodarzy. W 6. minucie strzelał Piotr Orliński, piłkę odbił przed siebie bramkarz gości – Staniszewski, a celną dobitką popisał się Siara i ŁKS prowadził 1:0. W 19. minucie po raz kolejny na uderzenie z dystansu zdecydował się Orliński. Na posterunku był jednak golkiper z Iławy, który sparował piłkę na rzut rożny. W szeregach przyjezdnych aktywny był weteran ligowych boisk- Arkadiusz Klimek, jednak jego uderzenia najczęściej nie zmierzały w światło bramki. Goście coraz śmielej atakowali. W 35. minucie mógł paść wyrównujący gol, lecz w ostatniej chwili spod nóg Klimka piłkę wybił jeden z obrońców ŁKS-u. Starania napastnika Jezioraka zostały zwieńczone golem chwilę później. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Daniel Wędrychowski a Klimek precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Karolowi Salikowi i było 1:1.

Goście mieli przed przerwą kolejne dobre sytuacje do objęcia prowadzenia, ale zarówno Klimek jak i Wojciech Figurski nie umieli dobrze wykończyć akcji swojego zespołu. Tuż przed przerwą do ataku zerwali się gospodarze. Piłkę przejął Daniel Sędrowski, zdecydował się na strzał z kilkudziesięciu metrów z długiego rogu i piłka, ku uciesze ok. 200 kibiców zgromadzonych dziś na stadionie przy ul. Zjazd, trafiła do siatki. Była to klasyczna bramka do szatni i po pierwszej połowie ŁKS prowadził niespodziewanie z Jeziorkiem Iława 2:1. W drugiej części spotkania tylu emocji już nie było. Lepiej na boisku radzili sobie goście, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyciem choćby jednego gola. Najbliżsi wyrównania byli w 67. minucie po strzale z rzutu wolego Wędrychowskiego oraz tuż przed końcem meczu gdy na uderzenie zdecydował się Tomasz Zakierski. Jednak w obu sytuacjach Salik nie dał się zaskoczyć.

ŁKS Łomża wygrał ostatecznie 2:1 i może dopisać do swojego dorobku kolejne punkty. Tak jak i wynik cieszy  także zaangażowanie zawodników z Łomży, którzy mimo protestów i braku otrzymywanych pieniędzy nie poddają się. Widać, że w ŁKS-ie forma zwyżkuje, co sprawia, że kolejni rywale będą podchodzić do pojedynków z zespołem z Łomży z większym respektem.

ŁKS Łomża: Salik - Galiński, Staniórski, Łazar, Chludziński (83 Cychol), Sowa (87 Antolak), Orliński, Siara, Jurgielewicz, Sędrowski (60 Gałązka), Rydzewski.

Jeziorak Iława: Staniszewski - Pietrasik, Kressin, Dymowski (46 Roszkiewicz), Kowalski, Harmaciński (58 Radziński), Zakierski, Jędrychowski, Drzystek, Klimek, Figurski.

Żółte kartki: Sowa, Antolak - Zakierski