Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:2 (3:1)

piłka nożna / Białystok 2008-10-13 20:20:29

Po emocjonującym spotkaniu Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Łódzki Klub Sportowy 3:2 w spotkaniu w ramach IV kolejki Pucharu Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Michała Probierza awansowali na pierwsze miejsce w swojej grupie.

Białostoczanie przystąpili do tego spotkania w mocno rezerwowym składzie. Trener Probierz dał odpocząć zawodnikom, którzy dwa dni temu rozegrali przyzwoity mecz przeciwko Legii Warszawa, a do gry desygnował oprócz zawodników pierwszego zespołu kilku gracz drużyny Młodej Ekstraklasy, a także dał szansę na występ Michałowi Twardowskiemu z Freskovity Wysokie Mazowieckie.

Pierwszą bramkę zdobyli goście. Fatalny błąd w defensywie popełnił Grzybowski, piłkę przejął Bartosiewicz i w sytuacji sam na sam nie dał szans Kudryckiemu popisując się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Po kilku minutach po raz kolejny nie popisał się ten młody defensor z zespołu Młodej Ekstraklasy, jednak sytuację faulem uratował Łatka. Od samego początku meczu bardzo aktywny w szeregach gospodarzy był Damir Kajosević. Młody Czarnogórzec wywalczył sporo rzutów wolnych, oddał również dwa celne strzały na bramkę stojącego pomiędzy słupkami bramki ŁKS-u Pająka. W 24. minucie Kajosević został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do wykonywania jedenastki podszedł Marcin Pacan i pokonał golkipera przyjezdnych, ale arbiter nakazał powtórzyć. Były piłkarz Pelikana Łowicz, jednak po raz drugi popisał się skutecznością i było 1:1. W 27. minucie powinno być 2:1. jednak po mocnym strzale ze skraju pola karnego Renusza piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki rywali.

W 37. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Akcję lewą stroną zainicjował Norambuena, zagrał do Tumicza, a ten wygrał pojedynek szybkościowy z defensorem ŁKS-u, uprzedził wychodzącego z bramki Pająka i precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki. Zaledwie chwilę potem Jagiellonia cieszyła się ze zdobycia kolejnego gola. Tumicz fantastycznie zauważył wychodzącego do piłki Kajosevica. Filigranowy napastnik Żółto-czerwonych ruszył z futbolówką na bramkę ŁKS-u, podciął idealnie piłkę i pięknym lobem nie dał szans Pająkowi. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bardzo zasłużonym prowadzeniem gospodarzy 3:2.

Po przerwie już tylu emocji na stadionie przy ulicy Słonecznej nie było. Gospodarze oddali nieco pole gry przyjezdnym, a ci starali się konstruować akcje ofensywne, które często zagrażały stojącemu w drugich 45. minutach między słupkami bramki "Jagi", Rafałowi Gikiewiczowi. W 60. minucie ŁKS powinien zdobyć gola kontaktowego, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy Świątek nie trafił w światło bramki. Gościom udało się zdobyć gola w 67. minucie, a strzelcem okazał się Mordzakowski. Później oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki, jednak w szeregach zespołu Jagiellonii na bakier było dziś z precyzją, zaś ŁKS skutecznie powstrzymywał Gikiewicz. Ostatecznie gospodarzom udało się utrzymać do końca spotkania korzystny rezultat i wygrać całe spotkanie 3:2.

Pacan (25-k), Tumicz (37), Kajosević (39) - Bartosiewicz (17), Mordzakowski (67)

Jagiellonia Białystok: Maciej Kudrycki (46. Rafał Gikiewicz) - Mariusz Dzienis, Martcin Pacan, Łukasz Grzybowski (26. Bartłomiej Dołubizna (86. Grzegorz Arłukowicz)), Aleksis Norambuena Ruz - Bartłomiej Niedziela (67. Michał Twardowski, Everton Antonio Pereira, Dariusz Łatka, Michał Renusz - Łukasz Tumicz, Damir Kojašević.

ŁKS Łódź: Marcin Pająk (71. Paweł Waśków) – Adrian Woźniczka, Zdzisław Leszczyński, Kamil Bartosiewicz, Dariusz Stachowiak - Sebastian Przybyszewski, Jacek Kuklis, Paweł Pytlarz (67. Tomasz Ostalczyk), Wojciech Mordzakowski (80 Stefan Potocki) - Marcin Jarmuda, Nazad Asaad (46. Vahan Geworgyan).

Sędziował: Szymon Marciniak (Warszawa)

Widzów: 2.500.